اسکنر در واقع شبیه یک دوربین می باشد که سر باریکی دارد . دندانپزشک شما آن را وارد دهان تان کرده و به ترتیب در مقابل دندان هایتان قرار می دهد. اسکنر با گیرنده ی دقیقی که داراست تصویر دندان های شما را دریافت می نماید و آن را به مانیتور انتقال خواهد داد و در نتیجه همزمان با حرکت اسکنر در داخل دهان تصویر سه بعدی دندان ها در مانیتور بازسازی میشود.

مزایای اسکن دیجیتال در برابر قالبگیری سنتی

اسکن دیجیتال بسیار سریع تر بوده و همانگونه که پیشتر گفته شد همزمان با حرکت اسکنر در دهان درون رایانه دندان ها تصویر می شود.درحالی که در روش قالبگیری اول باید با تری از دهان بیمار قالب گرفته شود و سپس داخل قالب گچ ریخته شود. بعد از آن باید صبر نمود که گچ خشک شود و نمونه ی دندانی بیمار که ” کست ” نام دارد را آماده کرد.این پروسه به خودی خود چندین برابر اسکن کردن زمان خواهد برد.

اسکن دیجیتال بسیار دقیق تر می باشد. به کمک دوربین و گیرنده ی بسیار دقیق اسکنر تمام جزییات دندانی ثبت می شود و کم ترین خطای ممکن را در تصویر سه بعدی حاصل خواهیم داشت.درحالی که در قالبگیری امکان خطا خیلی بیشتر است . شاید ماده ی قالبگیری حباب بزند یا تغییر ابعادی در زمان ریختن گچ داخل قالب داشته باشیم .خلاصه که مجموعا دقت قالبگیری از اسکن دیجیتال بسیار کم تر میباشد.

برخلاف پروسه ی قالبگیری که برای بیمار ناخوشایند می باشد اسکن به هیچ وجه  برای بیمار آزار دهنده نیست.قالبگیری برای بسیاری از بیماران منجر به حالت تهوع می شود و حتی به دلیل خنک بودن ماده ی قالبگیری در دندان های حساس منجر به حساسیت و درد دندان ها حین قالبگیری می شود. درحالتی که اسکن کردن هیچ یک از این مشکلات را ندارد.

بنابراین استفاده از اسکنرهای دیجیتال در صنعت دندانپزشکی دیجیتال بسیار محبوب شده است.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک