یکی از دلایل داشتن صورتی جذاب و تاثیرگذار داشتن لبخندی زیباست. زمانی می‌توانیم لبخندی زیبا داشته باشیم که دندان ها مرتب و منظم بوده و دارای فاصله زیاد، کوتاه و رو به جلو نباشند. افرادی که این ویژگی را دارند از لبخند خود ناراضی هستند و از لبخند زدن اغلب خودداری می کنند که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس آن ها می‌شود. اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک ماهر به داشتن این ویژگی کمک شایانی می‌کند.

روش های درمان طرح لبخند زیبا

قبل از اصلاح طرح لبخند دندانپزشک باید به طور کامل سلامت دهان بیمار را مورد بررسی قرار داده سپس با توجه به شرایط دندان، فک و لثه، وضعیت قرار گیری دندان ها روی هم و ساختار نگهدارنده آن‌ها، روش‌های درمانی را پیشنهاد دهد. اگر دندان‌های بیمار نامرتب باشد، روشی که پیشنهاد می‌شود مرتب سازی آن‌ها یا ارتودنسی است.

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها روشی است که تاثیر زیادی در لبخند شما دارد. اگر دندان های شما بد رنگ باشد روشی که برای سفید کردن آن پیشنهاد می‌شود استفاده از روکش و بلچینگ است. در سفید کردن دندان‌ها باید به این نکته توجه داشت که همه دندان ها همرنگ یکدیگر باشند.

در بلیچینگ با سفید کردن عاج دندان ، دندان ها سفید می‌شوند.

بلیچینگ یکی از بهترین و محافظه کارترین و بی ضررترین روش‌ها ، برای سفید کردن دندان ها است.

از روش‌های دیگر می‌توان از ونیرهای کامپوزیت و پرسلن لامینیت ها نام برد.

جایگزین کردن دندان های افتاده

داشتن دندان‌های یک دست تاثیر مطلوبی در لبخند دارد حال اگر دندان افتاده داشته باشیم زیبایی لبخند خود را از دست خواهیم داد. از دست دادن یک دندان خود زمینه خرابی دندان های دیگر را فراهم می‌کند. یکی از روش های جایگزینی دندان از دست رفته استفاده از ایمپلنت می‌باشد.

ترمیم دندان های لب پر شده

امروزه روش های مختلفی برای ترمیم دندان های لب پر شده، شکسته و کج وجود دارد. استفاده از کامپوزیت و موادی که همرنگ دندان ها هستند بهترین روش درمان برای این دندان هاست. اکثر مردم فکر می‌کنند بهترین روش درمان استفاده از لامینیت است اما برای انجام لامینیت دندان‌ ها باید تراش داده شوند و چون این دندان ها یا شکسته یا لب پر هستند، به شدت آسیب خواهند دید.

 کوتاه بودن طول دندان ها

یکی از مشکلاتی که اغلب مردم دارند داشتن لثه های بلند است که ظاهر خوبی ندارد. با مراجعه به دندانپزشک می توان لثه ها را کوتاه کرد و طول دندان هارا افزایش داد که در لبخند تاثیر بسزایی دارد.

 

مزایای اصلاح طرح لبخند

  • اصلاح طرح لبخند  به بازگشت زیبایی و جوانی کل صورت کمک می‌کند.
  • باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
  • از فواید بهداشتی که این درمان دارد می‌توان به راحت‌تر بودن در مراقبت و تمیزی دندان، کاهش خطر پر کردن بیش از حد دندان و خرابی دندان اشاره کرد. زمانی که این مراقبت ها و درمان ها برای دندان ها انجام گیرد، از پوسیدگی و خرابی آن ها اشاره کرد.
  • اصلاح طرح لبخند در زندگی فرد تغییرات زیادی ایجاد کرده و منافع مختلفی از نظر سلامت و زیبایی به دنبال دارد.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک