فاصله بین دندان‌ها مخصوصاً دندان‌های جلویی یکی از مشکلاتی است که در لبخند شما تاثیر دارد و افرادی که دندان‌های آن ها این فاصله را دارد در تلاش برای بستن فاصله بین دندا‌ن‌ها هستند. این فاصله‌ها باعث می‌شود که مواد غذایی بین دندان‌ها گیر کند و در نتیجه منجر به پوسیدگی دندان شود و علاوه بر پوسیدگی نامرتب بودن آن در ظاهر شما اثر بگذارد. اما امروزه برای بستن این فواصل در کلینیک‌های دندانپزشکی روش‌های مختلفی وجود دارد از جمله: ارتودنسی و لمینیت‌های پرسلن.

لامینت دندان یا کامپوزیت ونیر

اگر علاوه بر فاصله میان دندانی، شکل و ظاهر آن‌ها و یا رنگ دندان مشکل داشته باشد، بهترین روش لامینت یا کامپوزیت ونیر است. این دو روش در بستن فاصله میان دندان‌ها بر خلاف روش های دیگر زمان کمتری را صرف می‌کند. حتی با این روش‌ها ممکن است فقط در طی یک جلسه دندان‌ها را بدون فاصله کرد.

دلیل ایجاد فاصله بین دندان‌ ها چیست؟ 

فاصله بین دندان‌ها علت‌های مختلفی دارد و برای درمان این فاصله باید علت آن را شناخت. از دلایل فاصله بین دندان‌ها می‌توان مکیدن انگشت دست، فشار زبان، بیماری‌هایی که ممکن است لثه داشته باشد، عدم تطابق سایز دندان با فک، از دست دادن دندان‌ها  و فشار فرنوم‌های گونه و لب اشاره کرد.

گاهی فاصله بین دندان‌ها در اثر افتادن یک یا چند دندان، یا تغییر ساختاری دندان‌ها که ممکن است برای دندان‌های دیگر مشکل ایجاد کند و … بوجود می‌آید. از همه مهم‌تر به خود بیمار بستگی دارد که از این فاصله ناراضی باشد یا نه و در صورت ناراضی بودن اقدام به پر کردن این فاصله‌ها نماید. هر یک از روش‌های درمان ممکن است مشکلات و عوارض خود را داشته باشند که بستگی به خود و سلامتی بیمار، سابقه بیماری و نوع درمان و تجهیزاتی که دندانپزشک استفاده می‌کند، دارد.

اما امروزه با پیشرفت تجهیزات پزشکی و روش‌های درمان، عوارض هر یک از روش‌های درمان کاهش یافته و پس از معاینه اولیه توسط دندانپزشک به بیمار توضیح داده خواهد شد.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک