یکی از مشکلات بعد از کشیدن دندان ، بروز بوی بد در دهان است. این امر غیر معمول نبوده و اغلب بعد از کشیدن دندان اتفاق می‌افتد. علل مختلفی بر بروز این بوی بد دلالت دارد که در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد چگونه با بوی بد دهان بعد از کشیدن دندان مقابله کنیم.

علل بوی بد دهان بعد از کشیدن دندان متعدد است. خونریزی ناشی از کشیدن دندان و مصرف داروهای مسکن از موارد اصلی بروز بوی بد است. خونریزی طعم و بوی نامطبوعی در دهان ایجاد می‌کند و پیشنهاد می‌گردد 24 ساعت بعد از کشیدن دندان از دهان‌شویه استفاده نموده و پس از متوقف شدن خونریزی با نوشیدن آب نسبت به تمیز و تازه نگاه داشتن محیط دهان اقدام نمایید.

همچنین استفاده از مقدار کمی آب نمک گرم نیز میتواند در تسریع روند بهبودی موثر باشد. استفاده از مایعات زیاد پس از مصرف دارو نیز عاملی برای مقابله با خشکی دهان ناشی از مصرف دارو گشته و از بوی بد جلوگیری نماید.

شما می‌توانید با رعایت موارد زیر از بوی بد دهان جلوگیری نمایید:

  • 24 الی 48 ساعت پس از کشیدن دندان از مسواک و نخ دندان در محل جراحی استفاده ننمایید. زیرا نگهداشتن لخته خون روی محل کشیدگی دندان برای بهبود آن مناسب است.
  • بهتر است پس از 24 ساعت با نظر دندانپزشک خود اقدام به شستشوی ملایم دهان نمایید.
  • پس از آغاز شستشوی دهان طبق زمانبندی دندانپزشک خود ، بهتر است به مدت یک هفته روزانه 2 الی 3 بار دهان خود را با دهانشویه ، سرم شستشو و یا آب نمک رقیق بشویید.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک