دوام و ماندگاری ترمیم هایی که با این روش صورت گرفته بسیار بالاتر از سایر روشهای ترمیمی است.

اکثر مراجعین دندانپزشکی ترجیح می دهند که دندانپزشک به نحوی ترمیم و بازسازی دندانشان را انجام دهد که شکلی کاملا شبیه به دندان طبیعی داشته باشد. به کارگیری روشهای سنتی بازسازی و ترمیم دندان از جمله استفاده از آمالگام ، کامپوزیت و روکشهای فلزی چینی انتخاب خوبی برای پاسخگویی به این نیاز نیست. اما به کمک تکنولوژی دیجیتال این امکان تا حد زیادی فراهم شده است و با این روش میتوان پس از انجام ترمیم، دندانهایی با شکل کاملا طبیعی داشت که در عین حال از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. به طور کل تکنولوژی دیجیتال بمنظور ترمیم و بازسازی دندانهای طبیعی و ایمپلنت ، سیستم اسکن پیشرفته را جایگزین قالب گیری سنتی کرده و به کمک طراحی دیجیتال و تراش با دستگاه فرآیند درمان را به بهترین شکل تکمیل می کند

این تکنولوژی در مدت کوتاهی قابلیت ساخت و طراحی ترمیمهای سرامیکی (بدون فلز) مورد نیاز را با کیفیت و سرعت بالا برای بیمار انجام می دهد.اسکن سه بعدی به کمک تکنولوژی کد/کم ، امکان دسترسی به تصاویر سه بعدی را فراهم می سازد تا بدون نیاز به قالب گیری از دهان بیمار، دندانپزشک بتواند طراحی های لازم برای درمانهای دندانپزشکی از جمله روکشهای زیبایی لمینت دندان، اینله و آنله، بریج دندان را انجام دهد.

مزیت دیگر این تکنولوژی امکان قالب گیری دیجیتال بوده که علی رقم سرعت بالای ساخت، دقت ترمیم را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد، به این ترتیب درمانی که دندانپزشک دو جلسه ی درمانی را صرف آن می کرد، از این پس ظرف دو ساعت قابل انجام است . لازم به ذکر است عدم نیاز به قالب گیری ، راه حلی مناسب برای وضعیت آزاردهنده قالب گیری دهان برای بیمار می باشد

 

استفاده از ترمیم های تکنولوژی دیجیتال برای چه افرادی مناسب است؟

اگر طی معاینه ی اولیه دندانپزشک از دندانهایتان، به شما توصیه شده که تحت درمان ایمپلنت دندان، بریج دندان، روکش دندان، اینله و آنله، درمان پوسیدگی و پرکردگی دندان، قرار بگیرید شما می توانید از این امکان بهره ببرید. علاوه بر این برای انجام درمانهای زیبایی دندانپزشکی از جمله طراحی و اصلاح طرح لبخند، درمان بی نظمی دندانها، ترمیم شکستگی دندان، نصب روکش های زیبایی لمینت سرامیکی دندان، دیجیتال گزینه ای خوب برای صرف زمان کمتر با دقت و ظرافت فوق العاده می باشد.

استفاده از ترمیم های تکنولوژی دیجیتال برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که به رعایت بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند و یا دچار عادت های اشتباهی از جمله دندان قروچه در خواب هستند برای انجام لمینت سرامیکی دندان انتخاب خوبی نیستند.

 

مراحل انجام لمینت سرامیکی دندان با تکنولوژی دیجیتال

در ابتدای درمان با استفاده از امکان اسکن فوق پیشرفته و عکسبرداری دیجیتال موجود در خود دستگاه، از دهان بیمار مدل سه بعدی بسیار دقیقی تهیه می شود، سپس به کمک نرم افزار طراحی و با بهره گیری از تکنولوژی کد/کم ایرادات ساختاری دهان و دندانهای بیمار رفع شده و مدل طراحی شده ای برای انجام لمینت سرامیکی دندان ارائه می شود. پس از اتمام مدل سازی، به کمک یونیت تراش دیجیتال روکش نهایی لمینت دندان از قطعه ی سرامیکی تراشیده و ساخته می شود.
برای تراش این قطعه از کاتری از جنس الماس، تحت کنترل کامپیوتر دستگاه استفاده می شود. پس از ساخت روکش لمینت سرامیکی ، دندانپزشک با استفاده از چسب رزین لمینت سرامیکی دندان را بر روی دندان بیمار نصب می کند.
در اکثر کلینیک های دندانپزشکی زیبایی ، لمینت سرامیکی دندان در دو جلسه انجام می شود. که در طی این دو جلسه ، حداقل دو تا سه هفته زمان صرف می شود. با این وجود، برخی از کلینیک های دندانپزشکی زیبایی از تجهیزات پیشرفته تری مانند تکنولوژی دیجیتال بهره برده و تنها در یک جلسه به کمک نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی ، طراحی دیجیتال انجام و لمینیتها ساخته و همان جلسه بر روی دندان بیمار نصب می شود