ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته انجام می‌شود. پیش از جراحی ایمپلنت باید توجه داشت که فکی سالم و استخوان کافی برای انجام ایمپلنت در فک وجود داشته باشد. اگر استخوان کافی در فک وجود نداشته باشد دندانپزشک به ناچار بافت استخوانی از دست رفته را جایگزین و ترمیم می‌کند. انجام جراحی ایمپلنت علاوه‌بر کاربردی بودن آن جنبه زیبایی نیز دارد. دندانپزشک باید به زیبایی دندان، فک و لثه توجه زیادی کند زیرا نتیجه کار او در زندگی بیمار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

دندانپزشک پس از اینکه از وجود بافت استخوانی کافی اطمینان حاصل پیدا کرد، شروع به انجام جراحی می‌کند. ابتدا در ناحیه بی‌دندانی و داخل استخوان پایه ایمپلنت که به آن فیکسچر می‌گویند کار گذاشته می‌شود. این برنامه‌ریزی‌ها به این منظور انجام گرفته تا جراحی بدون نقص و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام پذیرد.

دندانپزشک با استفاده از عکسبرداری دیجیتالی که از دندان‌ها صورت می‌گیرد، محل دقیق انجام ایمپلنت را تشخیص داده، سپس جراحی را آغاز و ایمپلنت را جاگذاری خواهد کرد. بعد از زمان یک تا ۶ ماه بستگی به وضعیت استخوان و برند ایمپلنت اقدام به گذاشتن روکش خواهیم کرد. گاهی اوقات برای شکل دادن لثه باید روی ایمپلنت شکافته شود و بجای پیچ کوتاه روی آن ، پیچ بلندی بسته شود. به این مرحله هم جراحی بستن هیلینگ می‌گویند.

نکات پس از جراحی ایمپلنت

پس از جراحی ایمپلنت، بهتر است تا دو هفته روی ایمپلنت هنگام غذا خوردن فشاری وارد نشود و از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید و در صورت خوردن غذاهای سفت از سمت دیگر دهان برای جویدن استفاده کنید.

چند ساعت پس از جراحی ممکن است کمی خونریزی داشته باشید که با فشردن گاز استریل می‌توان از خونریزی جلوگیری کرد. همچنین با بالا گرفتن سر هنگام استراحت خونریزی قطع می‌شود. پس از جراحی، بزاق شما ممکن است به رنگ صورتی یا قرمز رنگ دیده شود که جای نگرانی نخواهد داشت.

پس از جراحی ممکن است تورم داشته باشید که این تورم یک واکنش طبیعی نسبت به جراحی است. این تورم ممکن است ۲ الی ۳روز پس از جراحی ادامه دار باشد سپس تورم به تدریج کاهش یافته و ظرف ۱۰الی ۱۴روز برطرف خواهد شد.

در صورت درد می‌توانید از مسکن، شیاف و یا آمپول‌های ضد درد استفاده کنید. علاوه بر این استفاده از دهانشویه‌های آنتی باکتریایی در دوهفته اول پس از جراحی ایمپلنت توصیه می‌شود.

۲ الی ۳ روز پس از جراحی ممکن است در محل جراحی بافتی به رنگ سفید مشاهده شود که نشان‌دهنده بافت در حال التیام است و ممکن است بوی نامطبوعی از دهان شما خارج شود که پس از ترمیم کامل بافت این بو از بین می‌رود.

بهداشت دهان و دندان پس از جراحی ایمپلنت از اهمیت زیادی برخوردار است. پس از خوردن هر وعده غذایی دندان خود را با مسواک نرم و خمیردندان تمیز نمایید.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک