جراحی زیبایی افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان ها یکی از جراحی‌های دهان و دندان است که برای حذف لثه و استخوان اطراف ریشه دندان و در دسترس قرار گرفتن لبه های ریشه باقیمانده برای بازسازی بهتر آن ، و برای اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود.
در حالت طبیعی ممکن است طول ریشه دندان‌ها در اندازه مناسب باشند اما لبه آن‌ها توسط بافت لثه پوشیده شده باشد و یا زیر سطح استخوان باشد یا بیشتر تاج دندان در دندان‌های قدامی توسط لثه پوشیده شده باشد و یا لول و سطح لثه در دندانهای قدامی متناسب نباشد و در نتیجه ظاهری مناسب نداشته‌ باشد.
دندانپزشکی زیبایی دیجیتال برای مشکلاتی این چنینی راه حل‌های زیادی دارد که یکی از مناسب‌ترین آنها، جراحی زیبایی افزایش طول تاج است. در این نوع جراحی با شکافتن، برداشتن بافت لثه‌ها و استخوان، طول دندان را افزایش می‌دهند. بدین شکل با برداشتن بافت‌های اضافی، سطح بیشتری از دندان‌ها نمایان می‌شود و ظاهری زیباتر ایجاد می‌شود.
افزایش طول تاج دندان جنبه‌های مختلفی از جمله زیبایی دارد. یکی از کاربردهای افزایش طول تاج ، زمانی است که دندان‌ها تمام یا قسمتی از تاج خود را در اثر پوسیدگی یا شکستگی از دست داده باشند، ترمیم آن‌ها مشکل‌ساز می‌شود. با جراحی افزایش طول تاج این مشکل برطرف شده و امکان گذاشتن پروتز بر روی دندان‌ها آسان‌تر می‌گردد.
تغییر شکل لثه و افزایش طول تاج در دندانپزشکی دیجیتال توسط لیزر انجام می‌شود. انجام این عمل توسط لیزر کاملاً بدون درد و خونریزی است و از داروی بی‌حسی کمتری استفاده می‌شود. دندانپزشک ابتدا با استفاده از اسکن دیجیتال، ناحیه مورد نظر را اسکن نموده و پس از انتقال تصاویر به نرم افزارهای مربوطه به طراحی و آنالیز جراحی لثه می‌پردازد. پس از تهیه طرح نهایی، راهنمای جراحی (گاید) توسط پرینتر سه بعدی تولید می‌شود. این راهنما بر روی دندان‌ها قرار گرفته و ناحیه مورد نظر به وسیله دستگاه الکتروسرجری و یا تیغ جراحی، با دقت بسیار بالا و حداقل زمان ، جراحی می‌گردد.
با دندانپزشکی زیبایی دیجیتال، در کمترین زمان ممکن، زیباترین دندان‌ها خلق می شود و این معجزه دندانپزشکی دیجیتال است.

 به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک