امروزه افراد صرفا برای درمان دندان آسیب دیده به دندانپزشکان مراجعه نمی‌کنند، بلکه دغدغه بسیاری از افراد داشتن لبخندی زیباست. با پیشرفت علم دندانپزشکی و بروز شدن دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به این باور رسیده‌ایم، دندانپزشکی زیبایی دیجیتال می‌تواند نقص‌های دندانپزشکی سنتی را بپوشاند و درمانی جامع تر را ارائه دهد.
در مثالی ساده می‌توان به پرکردگی‌‌های تیره رنگ دندان ها به نام آمالگام اشاره نمود، که امروزه در روش‌های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دیجیتال با موادی همرنگ به نام کامپوزیت جایگزین گشته است.
در پوسیدگی‌های وسیع حفره پوسیدگی توسط اسکنر ، اسکن شده و پس از طراحی ، توسط دستگاههای مخصوص سی ان سی ، که کدکم نامیده می‌شود ،به سرعت ساخته و درون دندان سمان شده و چسبانده می‌شود.ترمیمی مطمئن ، زیبا و دقیق در کمترین زمان ممکن .
مشکلاتی چون فاصله بین دندان های جلو ، نا مناسب بودن طول تاج دندان‌ها و یا فرم دندان‌ها ، درخواست برای انجام درمان های زیبایی را افزایش داده است.

برای طراحی یک لبخند زیبا درمان‌های بسیاری به صورت دیجیتال قابل طراحی و انجام است که در ذیل به شرح چند مورد خواهیم پرداخت:

۱- طراحی و ساخت لامینیت‌های پرسلن (چینی) دیجیتال:

برای ساخت و طراحی لامینیت های پرسلن مراحل زیر انجام می‌شود:

– پس از تهیه عکس‌های فوتوگرافی دیزاین دو بعدی توسط نرم افزار ایجاد و همراه طراحی های ممکن دیگر برای بیمار ارسال می‌شود.
– در صورت درخواست بیمار و به دلخواه ایشان تغییرات در طراحی انجام و بعد از تایید نهایی توسط پرینتر های سه بعدی راهنما (گاید) مخصوص پرینت می‌شود.
– در مرحله بعد توسط گاید زیبایی و کامپوزیت مدل لامینیت‌ها با کامپوزیت شکل داده می‌شود و بعد از اصلاح و رضایت بیمار اسکن سه بعدی از مدل مورد پسند تهیه می‌گردد.
– سپس تراش و اسکن نهایی انجام گرفته و با استفاده از ابزارهای مخصوص لامینیت ها طراحی و ساخته می‌شود.

 

۲- طراحی و ساخت ونیرهای کامپوزیتی دیجیتال:
برای این درمان، بعد از طراحی دو بعدی روی صورت بیمار و تایید ایشان، توسط نرم افزارهای مخصوص، گاید و راهنما طراحی و ساخته می شود. سپس با قرار دادن کامپوزیت درون گاید در زمان کمتر از یک ساعت، تمامی دندان های قدامی یک فک کامپوزیت شده و با کمترین تغییرات کار به اتمام می رسد.

 

مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمد رضا حسینی با بهره گیری از تجهیزات دندانپزشکی دیجیتال و به روز دنیا، به عنوان یکی از بهترین دندانپزشکی های دیجیتال تهران آماده ارائه پیشرفته ترین خدمات زیبایی دیجیتال به هموطنان عزیز است.