امروزه افراد صرفا برای درمان دندان آسیب دیده به دندانپزشکان مراجعه نمی‌کنند، بلکه دغدغه بسیاری از افراد داشتن لبخندی زیباست. با پیشرفت علم دندانپزشکی و بروز شدن دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به این باور رسیده‌ایم، دندانپزشکی زیبایی دیجیتال می‌تواند نقص‌های دندانپزشکی سنتی را بپوشاند و درمانی جامع تر را ارائه دهد.
در مثالی ساده می‌توان به پرکردگی‌‌های تیره رنگ دندان ها به نام آمالگام اشاره نمود، که امروزه در روش‌های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دیجیتال با موادی همرنگ به نام کامپوزیت جایگزین گشته است.
در پوسیدگی‌های وسیع حفره پوسیدگی توسط اسکنر ، اسکن شده و پس از طراحی ، توسط دستگاههای مخصوص سی ان سی ، که کدکم نامیده می‌شود ،به سرعت ساخته و درون دندان سمان شده و چسبانده می‌شود.ترمیمی مطمئن ، زیبا و دقیق در کمترین زمان ممکن .
مشکلاتی چون فاصله بین دندان های جلو ، نا مناسب بودن طول تاج دندان‌ها و یا فرم دندان‌ها ، درخواست برای انجام درمان های زیبایی را افزایش داده است.

برای طراحی یک لبخند زیبا درمان‌های بسیاری به صورت دیجیتال قابل طراحی و انجام است که در ذیل به شرح چند مورد خواهیم پرداخت:

۱- طراحی و ساخت لامینیت‌های پرسلن (چینی) دیجیتال:

برای ساخت و طراحی لامینیت های پرسلن مراحل زیر انجام می‌شود:

– پس از تهیه عکس‌های فوتوگرافی دیزاین دو بعدی توسط نرم افزار ایجاد و همراه طراحی های ممکن دیگر برای بیمار ارسال می‌شود.
– در صورت درخواست بیمار و به دلخواه ایشان تغییرات در طراحی انجام و بعد از تایید نهایی توسط پرینتر های سه بعدی راهنما (گاید) مخصوص پرینت می‌شود.
– در مرحله بعد توسط گاید زیبایی و کامپوزیت مدل لامینیت‌ها با کامپوزیت شکل داده می‌شود و بعد از اصلاح و رضایت بیمار اسکن سه بعدی از مدل مورد پسند تهیه می‌گردد.
– سپس تراش و اسکن نهایی انجام گرفته و با استفاده از ابزارهای مخصوص لامینیت ها طراحی و ساخته می‌شود.

 

۲- طراحی و ساخت ونیرهای کامپوزیتی دیجیتال:
برای این درمان، بعد از طراحی دو بعدی روی صورت بیمار و تایید ایشان، توسط نرم افزارهای مخصوص، گاید و راهنما طراحی و ساخته می شود. سپس با قرار دادن کامپوزیت درون گاید در زمان کمتر از یک ساعت، تمامی دندان های قدامی یک فک کامپوزیت شده و با کمترین تغییرات کار به اتمام می رسد.

 

مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمد رضا حسینی با بهره گیری از تجهیزات دندانپزشکی دیجیتال و به روز دنیا، به عنوان یکی از بهترین دندانپزشکی های دیجیتال تهران آماده ارائه پیشرفته ترین خدمات زیبایی دیجیتال به هموطنان عزیز است.

 به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک