ایمپلنت‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند. در مطلب ایمپلنت دیجیتال به بررسی تفاوت میان جراحی ایمپلنت به روش سنتی و دیجیتال پرداختیم.

برای انجام ایمپلنت باید استخوان کافی در اختیار باشد. در صورت نبود دندان، به تدریج استخوان‌ها تحلیل رفته و در صورت نبود استخوان کافی دندانپزشک مجبور به انجام پیوند استخوان خواهد شد. عدم استخوان کافی در فک می‌تواند علل مختلفی از جمله آسیب به صورت یا جراحت، اختلالات ژنتیکی یا وجود فضای خالی پس از کشیدن دندان داشته باشد. در گذشته انجام ایمپلنت برای کسانی که بافت استخوانی کافی در لثه و فک نداشتند امکان پذیر نبود اما امروزه با استفاده از جراحی پیوند استخوان، انجام ایمپلنت برای همه امکان‌پذیر است.

 پیوند استخوان برای تقویت مناطق آسیب دیده و از دست رفته استخوان، برای ایجاد یک پایه ایمپلنت مناسب و برای تسهیل رشد استخوان انجام می‌شود. گاهی عرض و یا طول استخوان محل جراحی به اندازه کافی نبوده در این حالت با تکنیک‌‌های مختلف و با پیوندهای مختلف استخوان و لثه، اقدام به جبران آن خواهیم کرد و جراحی باز کردن استخوان، پیوند استخوان دندان و پیوند لثه از جمله این جراحی هاست.

اثربخشی ایمپلنت‌ها زمانی مشخص می‌شود که به خوبی به استخوان فک متصل شده باشند اما اگر استخوان فک  ساختار و کیفیت کافی نداشته باشد، عمل پیوند استخوان دندان باعث تقویت و بهبودی آن در محل کاشت ایمپلنت می‌شود. روش پیوند استخوان یک روش بسیار موفق است زیرا استخوان توانایی تولید بافت را دارد. پیوند استخوان باعث افزایش حجم استخوان شده و انجام ایمپلنت‌هایی که در آینده انجام می‌شود را آسان‌تر خواهد کرد.

در دندانپزشکی دیجیتال جراحی پیوند استخوان با بی‌حسی دیجیتال درد زیادی نخواهد داشت و درد آن از کشیدن دندان کمتر خواهد بود و پس از بین رفتن بیحسی، با مصرف مسکن و داروها درد به حداقل خواهد رسید.

بهبودی کامل پس از جراحی نیازمند زمان بوده و معمولا 1 تا 6 ماه طول می‌کشد. التیام و بهبودی آن بستگی به شرایط بدنی و سلامتی بیمار نیز خواهد داشت.

از عللی که باعث تحلیل استخوان شده و نیاز به پیوند استخوان را افزایش داده، می‌توان بیماری‌های لثه، دیابت و پوکی استخوان را نام برد.

تشخیص نیاز به پیوند استخوان دندان

پس از مراجعه به دندانپزشک، با کمک عکس‌های رادیوگرافی فک مورد بررسی و معاینه قرار می‌گیرد.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک