متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت کیست و چگونه بهترین متخصص ایمپلنت را انتخاب کنیم؟

از دست دادن دندان‌ها می‌تواند یکی از مشکلات سلامت روح و جسم باشد؛ زیرا دندان یا دندان‌های ازدست‌رفته، گاز گرفتن و جویدن صحیح غذا را دشوار می‌کند و به زیبایی صورت و لبخند آسیب می‌زند. اما اگر بدانید که ایمپلنت چیست، دیگر جایی برای نگرانی وجود ندارد، ایمپلنت درمان اصولی و موثر بی‌دندانی است. متخصص ایمپلنت کیست؟ بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران به‌عنوان بهترین متخصص ایمپلنت دارای چه ویژگی‌هایی است؟ با ما همراه باشید.

ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال یک روند درمانی بدون درد و راحت را به بیمار ارائه می‌دهد تا بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، لبخند و عملکرد طبیعی دندان‌های خود را بازگرداند. بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند با بهره‌گیری از این شیوه نوین درمانی به بیماران خود کمک می‌کند تا در کنار روند درمانی موثر، لبخند خود را نیز بازیابی و حتی زیباتر کنند.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت جایگزینی برای ریشه یا ریشه‌های دندان است. ایمپلنت‌ها ابزاری پیچ‌مانند هستند از جنس آلیاژهای تیتانیومی که برای اتصال محکم روکش به فک، که جایگزین تاج دندان است، کاربرد دارند. این فلزها به دلیل وزن سبک و همچنین سازگاری زیستی با بدن انسان کاربرد دارند. از ایمپلنت دندان برای جایگزینی با دندانی استفاده می‌شود که با مواردی مانند پوسیدگی، بیماری، سرطان دهان یا دلایلی مانند استعمال دخانیات و… رو به رو شده و از دست رفته باشد.

آیا جراحی ایمپلنت دندان همیشه جواب می‌دهد؟

جراحی ایمپلنت دندان یکی از موثرترین و تسکین‌دهنده‌ترین گزینه‌های جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. هنگامی که ایمپلنت دندان در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد، به بخشی از آناتومی دندان تبدیل می‌شود و هیچ تفاوتی با ریشه‌های طبیعی ندارد.

جراحی‌های ایمپلنت دندان تقریبا درصد موفقیت بالایی دارند، به‌ویژه اگر بیماران به یک متخصص ایمپلنت خوب و کاربلد مراجعه کرده و بهداشت دهان و دندان را به‌خوبی رعایت کنند و به‌طور منظم و دوره‌ای به دندانپزشک خود مراجعه کنند.

دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

به بهره‌گیری از فناوری دیجیتال در حوزه تخصصی دندانپزشکی و دستگاه‌های مورد استفاده برای انجام اقدامات دندانپزشکی به جای دستگاه‌های مکانیکی یا الکتریکی می‌پردازد. دندانپزشکانی که «دیجیتال شده‌اند» طیف وسیعی از تجهیزات و فناوری پیشرفته را در اختیار دارند. دندانپزشکی دیجیتال با استفاده از این نوع تجهیزات، به مشکلات دندانپزشکی سنتی راه‌حل‌های مدرن و به‌روز داده است.

ایمپلنت دندان دیجیتال چیست؟

این شیوه یک شبیه‌سازی دیجیتالی سه‌بعدی برای سنجش اوضاع استخوان و ناحیه عصب در هنگام جراحی ایمپلنت دیجیتال است. یک متخصص ایمپلنت دیجیتال می‌تواند با بهره‌گیری از این تکنولوژی، یک راه درمانی با کمترین برش را اجرا کند. نسبت به جراحی کاشت سنتی، درد و خطای کمتری در جراحی ایمپلنت دیجیتال وجود دارد؛ چون بر ایجاد کوچک‌ترین شکاف ممکن تمرکز دارد.

در طول درمان ایمپلنت دیجیتال یک شبیه‌سازی بسیار دقیق از دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا این اطمینان را ایجاد کند که هیچ‌گونه عصب یا دندانی صدمه نمی‌بیند.

مهم‌ترین مرحله ایمپلنت کدام است؟

در حدود 80 درصد اطلاعاتی که متخصص ایمپلنت از دهان و دندان می‌خواهد، در رادیوگرافی و اسکن دیده می‌شود؛ اما یک سری اطلاعات مهم فقط و فقط در معاینه حضوری توسط متخصص ایمپلنت دیجیتال تشخیص داده می‌شود. اول اینکه، علت از دست رفتن دندان باید ریشه‌یابی شود. دوم، وضعیت لثه‌ها در عکس نشان داده نمی‌شوند و حتما وضعیت لثه‌ها باید ارزیابی شود؛ زیرا لثه مناسب یکی از شروط ایمپلنت موفق است. سوم، محدودیت‌ها شناسایی شوند و شرایط بیمار بررسی شود؛ مثل محدودیت بیماری‌های سیستماتیک یا مزمن فرد و  … .

از همه مهم‌تر ارزیابی دقیق دندان‌های موجود بیمار توسط متخصص ایمپلنت است. اگر دندانی کاندید درمان است، بهتر است به جای کشیده شدن درمان شود و ایمپلنت جایگزین آن شود. زیرا اولویت اول اغلب متخصصان ایمپلنتولوژی حفظ دندان طبیعی فرد است. بنابراین، می‌توان گفت جلسه معاینه اولیه مهم‌ترین مرحله درمانی ایمپلنت است.

بهترین متخصص ایمپلنت کیست؟

هر دندانپزشکی، متخصص ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست نیست. دو مرحله مهم و بنیادی درمان ایمپلنت را فرایند جراحی و روکش ایمپلنت تشکیل می‌دهد. پس، یک متخصص ایمپلنت متبحر باید تسلط کافی و کارآزمودگی مفیدی در جراحی و پروتز داشته و در این زمینه تجربه بسیار بالایی کسب کرده باشد تا بتواند دندان‌‌های ازدست‌رفته بیماران را دوباره بازیابی کند. به شخصی می‌توان عنوان بهترین متخصص ایمپلنت را اطلاق کرد که به جز داشتن تجربه بالا، در زمینه پروتز یا روکش دید فنی و در حوزه ایمپلنت دید علمی و تخصصی کاملی داشته باشد.

 برای بررسی عملکرد متخصص ایمپلنت بهتر است ابتدا از دندانپزشک خود بپرسید یا از سایت‌ها و صفحات عمومی و معرفی آن‌ها استفاده و نتایج درمانی را ارزیابی کنید. دندانپزشکی دیجیتال در تهران با دارا بودن بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران می‌تواند یک مشاوره خوب و موثر را به مراجعین خود ارائه دهد تا افراد بتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند.

انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت

ایمپلنت توسط فرایند دریلینگ در فک کاشته شده و بعد از مدتی دور رزوه‌های پیچ ایمپلنت استخوان جدید تشکیل می‌شود که ایمپلنت را در جای خود محکم می‌کند. اگر در طی این فرایند مشکلی برای عصب، سینوس و… به وجود آید، یا به دندان مجاور برخورد کند یا در مسیر صحیح خودش قرار نگیرد، تعویض ایمپلنتی که سر جای خود محکم شده اصلا کار راحتی نیست. زیرا همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، پیچ ایمپلنت جایگزین ریشه است و بعد از مدتی در استخوان فک جزئی از استخوان می‌شود.

پس اگر مشکلی برای ایمپلنت به وجود آید، خیلی راحت قابل برطرف شدن نیست. بنابراین، باید حتما در انتخاب متخصص ایمپلنت و روش کاشت ایمپلنت بسیار دقت کنید. بهترین دکتر ایمپلنت سعادت آباد با استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال این امکان را به بیماران خود می‌دهد که قبل از آغاز درمان عصب ناحیه، سینوس ناحیه و بهترین مسیر کاشت ایمپلنت مشخص شده تا از هرگونه خطا جلوگیری شود.

آیا ایمپلنت دندان ایمن است؟

ایمپلنت‌های دندانی کاملا بی‌خطر هستند. آن‌ها مدت‌ها است برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته استفاده می‌شوند و میزان موفقیت آن‌ها، به‌ویژه با ظهور ایمپلنت دیجیتال، تقریبا عالی است. پس از کاشت ایمپلنت دندان، دیگر لازم نیست تا آخر عمر نگران دندان‌های خود باشید و ضامن این امر مراجعه به متخصص ایمپلنت حاذق و همینطور رعایت خوب بهداشت دهان و دندان است. از این رو درمان ایمپلنت هم ایمن بوده و هم دارای مزایای فراوانی است.

مزیت‌های ایمپلنت دیجیتال

اگرچه ایمپلنت‌های دندان سنتی نتایج بسیار خوبی دارند؛ اما روش‌های کاشت دندان دیجیتال باعث می‌شود بیماران پس از عمل درد کمتری داشته باشند. انتخاب یک مطب دندانپزشکی که از دندانپزشکی دیجیتال استفاده می‌کند مزایای زیادی هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک دارد. ازجمله مزایای ایمپلنت دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون درد و خونریزی
 • عدم شکافتن عمقی لثه
 • بسیار دقیق و با ثبات بودن
 • حذف خطاهای انسانی
 • مدیریت بهتر زمان
 • تحویل روکش موقت در همان روز
 • تحول روکش دائم یک روزه
 • افزایش اعتماد به نفس و بازیابی عزت نفس
 • قدرت تکلم بیشتر و جویدن بهتر
 • دوام بالا و مدیریت هزینه
 • حفظ سلامتی به‌ویژه سلامتی گوارش
 بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران

عمر مفید ایمپلنت

اینکه یک ایمپلنت چقدر می‌تواند عمر مفید داشته باشد، به عوامل مختلفی بستگی دارد. قسمتی از عوامل به خود فرد و قسمتی دیگر به متخصص ایمپلنت وابسته است؛ اینکه متخصص ایمپلنت چقدر تخصص و مهارت داشته باشد، از چه برندی استفاده کند و همچنین چقدر در زمان کاشت و روی انجام کار دقت داشته باشد. با مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران، می‌توان برای درمان کاشت ایمپلنت با اطمینان خاطر اقدام کرد.

بخش دیگری که به فرد مرتبط است، رعایت بهداشت فردی بوده و بسیار مهم و ضروری است. فردی که بهداشت دهان و دندان مناسبی نداشته باشد، قطعا ایمپلنت او بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود. بنابراین، مسواک، نخ دندان، واترجت و مسواک‌های بین دندانی برای فردی که کاشت ایمپلنت دارد بسیار مهم است. پس، رعایت بهداشت مهم‌ترین اصل افزایش طول عمر مفید ایمپلنت است؛ اما برای رسیدن به چنین هدفی سود بردن از بهترین دکتر ایمپلنت سعادت آباد هم می‌تواند مفید باشد.

مراقبت‌های بلندمدت بعد از کاشت ایمپلنت دیجیتال

از زمانی که ایمپلنت با استخوان اصطلاحا یکی ‌شده و روکش گذاشته می‌شود، باید مانند دندان طبیعی و چه بسا بیشتر از آن مواظبت کنید. افرادی که دندان طبیعی دارند موظف هستند که روزانه از نخ دندان و مسواک استفاده کنند؛ اما افرادی که ایمپلنت دارند باید مراقبت‌های بیشتری انجام دهند. مسواک‌های بین دندانی و واترجت‌ها، لوازمی است که برای تمیز کردن اصولی ایمپلنت باید مورد استفاده قرار گیرند. فرچه یا مسواک‌های بین دندانی ابزاری هستند که که بین ایمپلنت‌ها را تمیز می‌کنند.

واترجت نیز آب را با فشار بین ایمپلنت و لثه می‌پاشد و مواد غذایی که در این بین گیر کرده‌‎اند و نواحی غیر قابل دسترس را به‌خوبی تمیز می‌کند. همچنین، باعث ماساژ لثه می‌شود که منجر به گردش خون بهتر در آن ناحیه شده و در نتیجه لثه سفت‌تر و سالم‌تری را به ارمغان می‌آورد. افرادی که ایمپلنت دارند بیشتر در معرض تحلیل استخوان در اطراف ایمپلنت هستند. پس، نیاز است برای تمیز کردن آن دقت بیشتری داشته باشند.

کاشت دندان یک روش جراحی پیچیده است و ایمپلنت دندان کاشته شده برای تمام عمر با شما می‌ماند. متخصص ایمپلنت دندان باید ایمپلنت تیتانیومی را به استخوان فک شما بپیچد و آن را به بخشی از آناتومی دهان شما تبدیل کند.

بهترین دکتر برای کاشت ایمپلنت

اگر برای این روش به متخصص مناسب ایمپلنت دندان مراجعه نکنید، ممکن است خطر عوارض ایمپلنت دندانی مانند شکست ایمپلنت یا پس زدن ایمپلنت را تجربه کنید. شما باید با بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران کار کنید. شناخت پزشک مناسب و متخصص در این حوزه کار بسیار آسانی است و با اندکی جستجو به نتیجه می‌رسید.

با مراجعه به بهترین دندانپزشک در غرب تهران و دریافت ارائه خدمات تخصصی کامل و بهرمندی از فناوری دیجیتال، تجربه‌ای جدید را برای خود ثبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *