پروتز دیجیتال چیست

پروتز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

پروتز دندان یکی از راه‌های جایگزین دندان‌های ازدست‌رفته است که به دلیل مزیت‌هایی که دارد مورد توجه افراد متقاضی کاشت دندان قرار گرفته است. پروتز دندان به دو حالت سنتی و دیجیتال قابل انجام است. در این مقاله قصد داریم تا به پرسش پروتز دیجیتال چیست پاسخ دهیم و به اهمیت انتخاب دندانپزشک متخصص در دریافت خدمت باکیفیت دندانپزشکی اشاره داشته باشیم.

پروتز دندان چیست؟

در یک تعریف کلی، می‌توان گفت که هر وسیله دندانپزشکی‌ای که بتواند جایگزین دندان‌های ازدست‌رفته شود به‌عنوان شناخته می‌شود. در کنار استفاده از ایمپلنت دیجیتال، که یک شیوه نوین برای دندان‌های کشیده شده است، پروتز دیجیتال به افراد متقاضی این امکان را می‌دهد که بتوانند دندان‌های ازدست‌رفته را بازیابی کنند.

پروتز دندان یک شیوه بسیار مناسب برای جایگزین کردن دندان‌های معیوب است که با توجه به ویژگی‌هایی که دارد مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. قبل از این که در مورد اینکه پروتز دیجیتال چیست بیشتر بدانید، بهتر است بدانید که دندانپزشکی دیجیتال چیست و اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهید.

دندانپزشکی دیجیتال چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی به‌ویژه استفاده از فناوری‌های جدید باعث شده است تا خدمات درمانی به شکل بهینه به بیماران ارائه شود. دندانپزشکی دیجیتال با بهره‌گیری از فناوری‌های دیجیتالی جهت درمان‌های مختلف پزشکی استفاده می‌شود. استفاده از ابزارهای دیجیتالی در درمان بیماران باعث بهبود ارائه خدمات شده است. همچنین، بهره‌گیری از فناوری‌های دیجیتالی می‌تواند هزینه درمان را تا حدود زیادی کاهش دهد.

دقت بسیار بالای فناوری‌های دیجیتالی باعث شده است تا بسیاری از مردم از این سیستم پیشرفته استقبال کنند.پروتز دیجیتال یک شیوه نوین است که باعث می‌شود تا دوره نقاهت به حداقل خود برسد. افرادی که به دلایل مختلف قصد دارند تا دندان‌های ازدست‌رفته را جایگزین کنند، می‌توانند از پروتز دندان به شیوه دیجیتالی استفاده کنند.

پروتز دیجیتال چیست؟

پروتز دیجیتال فرایند کاملا دیجیتالی است که با استفاده از ابزارهای سیستمی انجام می‌شود. با استفاده از ابزارهای دیجیتالی نظیر اسکن‌های حرفه‌ای، عکسبرداری پیشرفته و… می‌توان وضعیت دندان بیمار را مشخص کرد. این اطلاعات توسط کامپیوتر قابل پردازش و مشاهده است. استفاده از پروتز دیجیتال می‌تواند مزیت‌های زیادی به دنبال داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش آلودگی‌های محیط از طریق اجرای فرایند سیستمی
  • کاهش دوران نقاهت
  • قالب‌گیری سیستمی و هوشمند
  • هزینه کمتر و مقرون به صرفه‌تر

فرایند پروتز دیجیتالی دندان

در شیوه پروتز دیجیتالی دندان اکثر فرایند درمان از طریق دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود. در ساخت پروتز دیجیتالی بهره‌گیری از اسکنرهای سه‌بعدی باعث می‌شود تا اطلاعات دهان و دندان بیمار به‌راحتی به کامپیوتر منتقل شود.

نرم‌افزارهای مرتبط در این زمینه با اسکن کردن جزئیات عکس می‌توانند اطلاعات زیادی را به دندانپزشک بدهند. از جمله اطلاعات بااهمیت در این زمینه می‌توان به اطلاعات مرتبط با فک بیمار، دندان‌های مجاور، فک مقابل، محل‌ تماس با سطوح جونده و… اشاره کرد.

با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده دستور ساخت پروتز طراحی‌شده به دستگاه میلینگ ارسال می‌شود که این دستگاه قادر است تا کمتر از ده دقیقه پروتز را آماده‌ کند. در شیوه سنتی این مراحل طی سه جلسه یا بیشتر انجام می‌شد.

ایمپلنت دندان چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا غذا خوردن با پروتز دیجیتالی سخت است؟

حالا که پاسخ پرسش پروتز دیجیتال چیست را دریافت کردید، بهتر است در مورد مراقبت‌های بعد از انجام پروتز اطلاعات بیشتری کسب کنید. غذا خوردن با دندان‌های جدید که از طریق پروتز دیجیتال انجام شده‌اند کمی دشوار است؛ اما پس از گذشت چند هفته می‌توان به حالت عادی بازگشت.

سعی کنید در ابتدا غذاهای نرم با تکه‌های کوچک بخورید. برای این که بتوانید میزان فشار را در داخل دهان خود تقسیم کنید بهتر است غذاها را با هر دو طرف دندان‌های خود بجوید.

از خوردن غذاهای بسیار چسبناک خودداری کنید و بهتر است در طول مدت درمان آدامس نجوید. باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از پروتز دیجیتال باعث می‌شود تا حدود یک هفته نتوانید از مسواک استفاده کنید.

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

آیا پروتز دیجیتالی غیرطبیعی است؟

برای دندانپزشکان مهم است که بتوانند با استفاده از شیوه‌های پیشرفته و امکانات روز پروتز را به بهترین شکل انجام دهند؛ به طوری که به‌عنوان جانشین مناسب دندان‌های طبیعی شما محسوب شود.

ظاهر پروتز دندان به گونه‌ای در نظر گرفته می‌شود که به‌شکل مناسب داخل دهان قرار بگیرد. اگر بخواهید از خدمات دندانپزشکی استفاده کنید، باید به دنبال پزشک باتجربه باشید. برای مثال، اگر در غرب تهران هستید، انتخاب بهترین دندانپزشک در غرب تهران می‌تواند شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری کند. انتخاب کلینیک مناسب به همراه حضور دندانپزشکان متخصص باعث بهبود کیفیت نهایی خدمات خواهد شد.

هزینه پروتز دیجیتالی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های متقاضیان بعد از پاسخگویی به پرسش پروتز دیجیتال چیست، این است که در مورد هزینه این نوع پروتز اطلاعات خود را تکمیل کنند.

بیشتر دفترچه‌های درمانی‌ مورد استفاده متقاضیان بخشی از هزینه پروتز دندان را پوشش می‌دهند. برای اطمینان خاطر از این هزینه می‌توانید با شرکت بیمه تماس بگیرید و شرایط تحت پوشش قرار دادن پروتز را بپرسید. هزینه پروتز دیجیتالی به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مراجعه به کلینیک معتبر است.

بهتر است برای دریافت نتیجه مناسب، به کلینیک تخصصی مراجعه کنید و از یک دندانپزشک باتجربه بخواهید تا پروتز دندان را برای شما انجام دهد.در کلینیک دکتر حسینی ما همراه شما هستیم تا پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید و مراحل درمانی مشکلات دهان و دندان را به‌خوبی پشت سر بگذارید.

سخن پایانی درباره پروتز دیجیتال چیست

پروتز دندان یک شیوه کاملا اصولی و استاندارد است که به‌عنوان جایگزین دندان‌های ازدست‌رفته مورد استفاده بیماران قرار می‌گیرد.پروتز انواع مختلفی دارد که متناسب با وضعیت بیمار توسط دندانپزشک انتخاب می‌شود. شیوه سنتی و دیجیتالی پروتز دارای مزیت و معایب خاص خود است. در این مقاله به پرسش پروتز دیجیتال چیست پرداخته شد و در ادامه در مورد نحوه اجرای آن صحبت شد.

مهم است که بیماران برای پروتز دندان‌های خود یک کلینیک مناسب را انتخاب کنند. بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند و خدمات دهان و دندان باعث می‌شود تا هزینه نهایی کار به‌شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

از مزیت‌های شیوه پروتز دیجیتالی می‌توان به کاهش هزینه نهایی درمان، رسیدن به نتیجه دلخواه و دقت در کاشت دندان‌های ازدست‌رفته اشاره کرد. 

ایمپلنت دیجیتال چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت آنالوگ دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *