Diş hekimliği alanındaki teknolojinin ilerlemesiyle, dijital diş hekimliği tedavilerde yaygın olarak kullanılmaktadır ve geleneksel tedavilere iyi bir alternatiftir. Geleneksel dijital tedavide olası hataları azaltmak için gelişmiş dijital diş hekimliği çözümleri sunulmaktadır. Bu alanda, bilgisayarlar ve dijital aletler birçok el cihazının yerini almaktadır. Dijital ekipmanların kullanımı hastaların tedavisinde önemli bir rol oynayabilir, bu araç sayesinde dişler ve sorunları hastalara üç boyutlu olarak sunulabilir ve böylece hasta en iyi tedavi için onaylanabilir.

بی حسی دیجیتال

 

Anestezi, daha yüksek dikkatte ve hızda bir dijital enjeksiyon sistemi ile gerçekleştirilir ve hastaya en az miktarda ağrı ve rahatsızlığa neden olur. Bu yöntemde sadece belirlenen dişe anestezi yapılır ve ağrısızlık yanında, artık bölgesel anestezi hisedilmez.

 

ایمپلنت دیجیتال

 

Dijital implantlarda, çoğu durumda, bir bilgisayar ve tarayıcı kullanılarak, ameliyat olmadan ve en az ağrı ve kanama ile flapless veya punch olarak, fikstür kemiğe yerleştirilebilir ve gerekirse geçici kapak aynı seansa takılabilir.

 

 

اسکن سه بعدی دهان و دندان

 

 

Diş kapak ve protezlerinde neredeyse kalıplama ortadan kalkmıştır ve 3D model üç boyutlu dijital laboratuvarına gönderilir ve belirli CNC makinelerle veya 3D yazıcılarla çok fazla değişiklik gerektirmeyen çok hassas kapaklar üretilir.

 

 

 

درمان ریشه دیجیتال

Bu alanda verilen hizmetler arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

  1. Dijital İmplant
  2. Dijital protez
  3. Onarım ve dijital güzellik
  4. Dijital Kök tedavisi
  5. Dijital Güzellik Cerrahisi
  6. Kompozit kaplamalar ve dijital porselen laminatlar, kesim öncesi güzel gülümseme tasarımıyla birlikte
  7. Dijital FRC köprüleri