دکتر حسینی » همه‌چیز در مورد بی‌ حسی دیجیتال
بی حسی دیجیتال دندان

همه‌چیز در مورد بی‌ حسی دیجیتال

بی‌حسی اولین و ضروری‌ترین مرحله برای اکثر درمان‌های دندانپزشکی است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، بی حسی دیجیتال جایگزین سوزن‌های معمولی و سنتی شده است. در واقع یک هدیه فناوری به دنیای دندانپزشکی است که به بی‌حسی به روش انژکتوری و درد تزریق پایان داده است. در این فناوری، تکنیک بی‌حسی متفاوت‌تر از گذشته شده است. شاید شنیده باشید که این تکنیک بدون درد است!

_________________________________________________________________

بیشتر بخوانید: باندینگ ارتودنسی

_________________________________________________________________

بی حسی دیجیتال چیست؟

کیفیت بی حسی دیجیتال داخل استخوانی بسیار بالاتر از کیفیت بی‌حسی است که با تکنیک‌های مرسوم و سنتی انژکتوری انجام می‌شود. این روش جدید بی‌حسی برای دندانپزشک بسیار راحت‌تر و برای بیمار بدون درد و آرامش‌بخش‌تر است. سیستم پیشگیری از درد، تحت کنترل کامپیوتری بی حسی دیجیتال، داروی بی‌ حس‌ کننده را بسیار آهسته اجرا می‌کند. بنابراین، بیمار متوجه هیچ دردی نمی‌شود و فقط فشار کمی را احساس می‌کند. در غیر این صورت، هیچ احساس ناخوشایندی دیگری وجود ندارد.

چگونه بی حسی دیجیتال بدون درد است؟

بی حسی دیجیتال یک راه‌حل جدید برای رفع ناراحتی است که تزریق یا سوزن معمولی می‌تواند ایجاد کند. مهم‌تر از همه این است که این فناوری، با کنترل جریان ماده بی‌حسی و تنظیم فشار روی بافت مد نظر به این راه‌حل و رفع ناراحتی دست می‌یابد. نکته جالب اینجاست که درد ناشی از سوزن‌ها یا تزریق‌های معمولی به دلیل فرو رفتن خود سوزن نیست؛ بلکه به دلیل فشار ورود و سرعت جریان ماده داروی بی‌حسی به بافت بدن است.
از آنجا که در این روش، داروی بی‌حس‌کننده، کنترل‌شده و هدایت‌شده است. از این رو، بیمار دردی را احساس نمی‌کند. همچنین، نازکی و ظرافت سوزن عامل دیگری است که درد را کاهش می‌دهد. مدل “Quick Sleeper 5” تنها وسیله‌ای در جهان است که امکان تزریق بسیار نزدیک به نواحی را برای بی‌حسی فوری، بدون درد و موثر ارائه می‌دهد و آرامش بیشتری را برای دندانپزشک و بیمار در دندانپزشکی دیجیتال در تهران به ارمغان می‌آورد.

تفاوت بی حسی سنتی با دیجیتال

عملکرد بی‌حسی بر اساس آستانه درد و همچنین حساسیت بافتی فرد تعیین می‌شود. بی حسی دیجیتال با بی‌ حسی سنتی که از سوزن‌های روتین دندانپزشکی استفاده می‌کند، کاملا متفاوت است. زیرا تقریبا هیچ دردی در بی‌حسی به روش دیجیتال وجود ندارد؛ چرا که بی حسی دیجیتال فشار کمتری را وارد می‌کند. شاید جالب باشد بدانید که داروی بی‌حس‌کننده استفاده‌شده همچنان همانی است که در دو روش استفاده می‌شود. در واقع، در هر دو روش یکی است. در تزریق دستی، که روش سنتی به شمار می‌رود، ممکن است بیمار درد زیادی داشته باشد؛ زیرا پزشک نمی‌تواند ماده داخل انژکتور را کنترل کند. علاوه بر این، نوک سوزن‌های کلاسیک ضخیم‌تر هستند؛ اما سوزن‌ها در بی حسی دیجیتال در حد میلی‌متر بسیار نازک هستند.

بی حسی دیجیتال

غلبه بر ترس از سوزن

سرنگ بی‌حسی دندانی منبع واقعی استرس و ترس برای اغلب بیماران است که بسیاری از آن‌ها کودکان هستند. برخی از افراد به‌سادگی با مشاهده نزدیک شدن سوزن به دهان خود، سرگیجه را تجربه می‌کنند. به‌طور کلی، هیچ‌کس از این قسمت درمان دندانپزشکی لذت نمی‌برد. اما بسیاری از انواع درمان‌های دندانپزشکی حتی اگر بیمار با سرنگ و تزریق راحت نباشد، منوط به تزریق بی‌ حسی هستند.
ترس از آمپول ممکن است به این معنی باشد که درمان بیمار نمی‌تواند کامل شود یا اصلا به سراغ درمان خود نرود. این مسئله خود می‌تواند مشکلات بزرگ‌تر و جدی‌تری برای سلامتی بیمار به دنبال داشته باشد. بی‌میلی بیشتر بزرگسالان ناشی از خاطرات بدی است که در دوران کودکی آن‌ها اتفاق افتاده است. دستگاه بی حسی دیجیتال بیشتر شبیه یک قلم است تا سوزن و سرنگ، و نوک آن بسیار نازک است. با بی حسی دیجیتال کودکان اولین ویزیت‌های مثبت بیشتری را تجربه می‌کنند و بزرگسالان به‌آرامی بر ترس‌های قبلی خود غلبه می‌کنند!
این روش یکی از کارآمدترین روش‌ها برای بی حس کردن یک ناحیه به دلیل تزریق آرام و پیوسته داروی بی حس کننده است. این همچنین به معنای ناراحتی کمتر برای بیمار است. در دندانپزشکی دیجیتال در تهران، همیشه اولویت اول راحتی بیمار در تمام درمان‌های دندانپزشکی به کمک فناوری دیجیتال است. بنابراین بیمار هیچ ترسی از عملکرد این تکنیک دیجیتال نخواهد داشت.

مزایای بی حسی دیجیتال چیست؟

همان‌طور که گفته شد، در این تکنیک، مایع داروی بی‌ حس‌کننده را می‌توان با توجه به سطح بافت تزریق کرد. در این حالت، حساسیت ناشی از فشار کاهش می‌یابد. مزایای بی حسی دیجیتال عبارت است از:

 • فاقد آلرژی و حساسیت است.
 • بعد از اتمام اثرات بی‌حسی، بیمار دچار احساس گزگز و … نمی‌شود و سریعا به حالت طبیعی برمی‌گردد. در واقع اثر صفر و یک دارد و بعد از درمان اثر بی حسی بسیار کوتاه است.
 • سطح بی‌حسی کاملا کنترل شده است.
 • بدون درد، سریع و فوق‌العاده اثربخش است.
 • تاثیر بی‌حسی منحصرا بر دندان است و روی لب، گونه و زبان بی‌تاثیر است.
 • از آنجا که حداقل داروی بی‌حسی استفاده می‌شود، دارای کمترین یا حداقل‌ترین عوارض جانبی است.
 • در بیشتر درمان‌های دندانپزشکی بی حسی دیجیتال کارآیی دارد.
مزایای بی حسی دیجیتال
 • در بیشتر موارد بعد از درمان با استفاده از آن، دیگر نیاز به مصرف مسکن نیست.
 • از ایمنی و دقت بالایی در تزریق داروی بی‌حس‌کننده برخوردار است.
 • زمان منتظر ماندن برای عمل کردن داروی بی‌حس‌کننده کمتر است.
 • به از بین بردن ترس از مراجعه و درمان‌های دندانپزشکی کمک می‌کند.
 • روند بهبودی را سریع‌تر می‌کند.
 • خطر آسیب سوزن سرنگ و عفونت را از بین می‌برد.
 • سبب راحتی کار دندانپزشک می‌شود.

نکته مهم در تمام درمان‌های دندانپزشکی بعد از آسایش بیمار، راحتی متخصصان دندانپزشکی است. اگر دندانپزشک در حین درمان راحت باشد و از راحتی بیمار مطمئن شود، بهترین فرآیند درمانی را انجام می‌دهد. از این رو، بی‌ حسی دیجیتال مقدمه یک نتیجه درمانی ایمن و موفق است و بهداشت دهان و دندان را تضمین می‌کند.

بی حسی دیجیتال و دندانپزشکان

دندانپزشکان هنگام استفاده از سرنگ سنتی با مشکلات مختلفی مانند رعایت زمان توصیه‌شده تزریق و… مواجه بودند. ‌اما بی حسی دیجیتال برای کمک به کاهش این چالش‌ها طراحی شده است.
بی حسی دیجیتال تزریق را با یک جریان ثابت و با سرعت مناسب کنترل می‌کند. این کار به دندانپزشک این فرصت را می‌دهد که تمرکز بیشتری بر روی گذاشتن سوزن داشته باشد که منجر به کنترل بهتر تزریق و کاهش درد برای بیمار می‌شود. بی حسی دیجیتال با عادت‌های دندانپزشکان مطابقت دارد. کنسول، پد پا، لوله یا وسایل یک بار مصرف اختصاصی ندارد و بیماران بعد از تجربه آن، این تکنیک را اطمینان‌بخش‌تر می‌دانند. دکتر سید محمدرضا حسینی بهترین دندانپزشک در غرب تهران با در نظر گرفتن این نکته مهم، همیشه درمانی با کیفیت را به مراجعان خود ارائه می‌دهد.

در چه مواردی استفاده می‌شود؟

بی حسی دیجیتال را می‌توان در تمام مواردی که از بی حسی سنتی استفاده می‌شود، جایگزین کرد. مانند:

سخن پایانی درباره بی حسی

دندانپزشکی دیجیتال در تهران اهمیت ارائه یک تجربه درمان دندانپزشکی راحت و بدون اضطراب را برای بیماران خود درک کرده است؛ از این رو، از بی حسی دیجیتال برای بیماران خود استفاده می‌کند. پس، قرار بعدی دندانپزشکی خود را با بهترین دندانپزشک در غرب تهران رزرو کنید. شما می‌توایند برای دریافت مشاوره به کلینیک دکتر  حسینی مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *