قیمت کشیدن دندان عقل

آخرین تعرفه و قیمت کشیدن دندان عقل

یکی از دلایل مراجعه بیماران به دندانپزشکی، مشکلات دندان عقل مانند عفونت، نهفتگی، درد و… است. در برخی از این مشکلات، دندانپزشک یک عمل جراحی دهان و دندان، یعنی کشیدن دندان عقل را به شما پیشنهاد می‌دهد. قیمت کشیدن دندان عقل بستگی به عوامل مختلفی دارد و هر کدام از این فاکتورها می‌توانند بر روی قیمت نهایی جراحی تاثیرگذار باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با جزئیات کشیدن دندان عقل آشنا کنیم. پس، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

قیمت کشیدن دندان عقل

دندان عقل به‌عنوان یکی از دندان‌های دائمی هر فردی به شمار می‌رود که در سن 20 سالگی از لثه بیرون می‌زند. این دندان‌ها در انتهایی‌ترین قسمت دهان هر فرد قرار گرفته‌اند. بدین معنا که هر شخص بالغ دارای 4 دندان عقل است؛ دو دندان عقل در فک بالا در سمت راست و چپ و دو دندان عقل در فک پایین شروع به رشد می‌کنند.

دندان عقل در برخی از افراد به دلیل کوچک بودن فک رشد نمی‌کند. در نتیجه، از زیر بافت لثه بیرون نمی‌زند. این مشکل که به نهفتگی دندان عقل مشهور است، باعث تحلیل استخوان و فشار بر عصب‌های فک می‌شود.

از طرف دیگر، از آنجایی که دندان عقل در قسمت عقب دهان قرار گرفته است، شرایط برای تمیز کردن آن به‌راحتی مهیا نیست. این ویژگی باعث می‌شود که محل دندان عقل، شرایط مناسبی برای تجمع غذا و میکروب باشد؛ بنابراین، بعد از مدتی دندان عقل دچار پوسیدگی می‌شود. با توجه به قیمت کشیدن دندان عقل همیشه کشیدن دندان عقل راهکار مناسب نیست.

وجود دندان عقل برای خوردن غذا ضروری نیست؛ اما می‌تواند یک جایگزین مناسب برای دندان‌های ازدست‌رفته باشد. به عنوان مثال، اگر دندان‌های آسیاب به مرور زمان دچار ساییدگی شوند، دندان‌های عقل کمک می‌کنند تا جای این دندان‌ها به‌خوبی پر شود.

هزینه کشیدن دندان عقل با توجه به عوامل مختلف مانند موقعیت دندان، حجم جراحی، میزان پوسیدگی، زمان مورد نیاز برای کشیدن دندان و… متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در صورتی که کشیدن دندان عقل نیاز به جراحی نداشته باشد، هزینه کشیدن آن بین 700 تا 950 هزار تومان است. اما اگر برای بیرون آوردن دندان عقل نیاز به جراحی داشته باشید، هزینه جراحی شما بین 1 میلیون تا 4 میلیون متغیر خواهد بود.

مشکلات بعد از کشیدن دندان عقل

از جمله مشکلات رایج بعد از کشیدن دندان عقل، تورم، درد و خونریزی است. برای پیشگیری از بروز این مشکلات پیشنهاد می‌کنیم که حتما دهان خود را با دهانشویه تمیز کنید و از هرگونه دستکاری دندان‌ها جدا خودداری کنید. با توجه به قیمت کشیدن دندان عقل هرگونه اقدامات مراقبتی کمک می‌کند تا از هزینه‌های شما کاسته شود.

میزان درد بعد از کشیدن دندان عقل بستگی به افراد مختلف و حجم جراحی دارد. به‌عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است آستانه درد بالایی داشته باشند و بعد از کشیدن دندان عقل، احساس دردی ندشته باشند.

اما برخی از بیماران برای تحمل درد نیاز دارند تا چند روز اول متناوبا مسکن مصرف کنند. به این دلیل که بعد از رفع داروهای بی‌حسی، احساس درد بسیار زیادی خواهند داشت. در نتیجه، برای تسکین این درد نیاز است تا داروهای مسکن مصرف کنند. البته توجه به این نکته ضروری است که این درد بیشتر از چند روز ادامه نخواهد داشت.

عدم رعایت بهداشت بعد از کشیدن دندان عقل باعث بروز عفونت در محل کشیدگی دندان می‌شود. به همین خاطر ممکن است بعد از جراحی، دندان شما دچار درد و تورم شود. در چنین شرایطی، پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

هزینه کشیدن دندان عقل

دلایل کشیدن دندان عقل

اگرچه قیمت کشیدن دندان عقل پاییننیست؛ اما گاهی مجبور به کشیدن این دندان هستید. از جمله دلایل کشیدن این دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیشگیری و درمان پری‌کرونیت: گاهی ممکن است در بافت دندان نیمه‌نهفته خود التهاب و دردی را احساس کنید. در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است عفونت به قسمت چانه و گردن برسد. این اتفاق ممکن است برای دندان عقل فک بالا نیز بیفتد. در چنین شرایطی، کشیدن دندان عقل یک راهکار بسیار ضروری است تا بهبودی حاصل شود.
  • پیشگیری از ایجاد کیست و تومورهای دندانی: یکی از مشکلات دندان‌های نهفته مانند عقل، ایجاد تومورهای دندانی در بافت اطراف آن است. در چنین شرایطی نیاز به درمان وسیع و پیشرفته دارید.
  • درد: گاهی در اطراف دندان‌های نفهته عقل دردهای بدون علتی را احساس خواهید کرد. در چنین شرایطی، خارج کردن دندان نهفته کمک می‌کند تا دردهای شما تسکین پیدا کند.
  • جلوگیری از شکستگی فک: اگر دندان عقل فک پایین به‌صورت نهفته باشد، ممکن است باعث تضعیف استخوان فک شود؛ به طوری که یک ضربه کوچک می‌تواند شکستگی این ناحیه را به دنبال داشته باشد. در چنین شرایطی، اگرچه قیمت کشیدن دندان عقل بالا است؛ اما خارج کردن دندان نهفته بسیار کارساز است.
  • نیازهای ارتودنسی: برخی از افراد قبل از انجام کارهای ارتودنسی نیاز به خارج کردن دندان عقل نهفته دارند؛ چرا که این عمل باعث تسهیل در درمان ارتودنسی می‌شود.
  • پیشگیری از پوسیدگی: دندان عقل نهفته و نیمه‌نهفته گاهی باعث ایجاد پوسیدگی‌های شدید در دندان می‌شود. در نتیجه برای جلوگیری از پیشرفت پوسیدگی به دندان‌های دیگر، کشیدن دندان عقل یک راهکار مناسب است.
  • تحلیل ریشه دندان‌های مجاور: برای جلوگیری از تحلیل رفتن ریشه دندان‌های مجاور معمولا دندانپزشک کشیدن دندان عقل را پیشنهاد می‌دهد.

بهترین مراکز دندانپزشکی در تهران

بسیاری از افراد دوست دارند تا دندان عقل خود را در اوایل جوانی بکشند. اگرچه همه متخصصان دندانپزشکی با این نظر موافق نیستند؛ اما اگر نیاز است تا یکی از دندان‌های عقل خود را بکشید، بهترین دندانپزشک در غرب تهران را به شما پیشنهاد می‌دهیم. دانش و تبحر بالای این دندانپزشک به شما کمک می‌کنند تا یک عمل جراحی راحت برای کشیدن دندان عقل نهفته خود تجربه کنید.

اگرچه قیمت کشیدن دندان عقل با کشیدن یک دندان ساده متفاوت است؛ اما می‌توانید برای اطلاع از هزینه کشیدن دندان عقل با دندانپزشک خود مشورت کنید. پیچیدگی درمان، استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز، موقعیت و محل قرارگیری کلینیک، هزینه‌های جانبی مانند رادیولوژی، پوشش بیمه دندانپزشکی و… از جمله مواردی هستند که می‌توانند بر روی هزینه تاثیرگذار باشند.

سن مجاز برای کشیدن دندان عقل

افزایش سن استخوان فک از جمله دلایلی است که کشیدن دندان عقل را با مشکل روبرو می‌کند. به این دلیل که با افزایش سن، میزان انعطاف‌پذیری استخوان فک کاهش پیدا می‌کند؛ بنابراین، برای خارج کردن دندان عقل نهفته، استخوان بیشتری باید در عمل جراحی برداشته شود. از طرف دیگر، عوارض عمل جراحی با افزایش سن بیشتر می‌شود.

در نتیجه اگر سن شما بیشتر از 35 سال است و دندان عقل شما هیچ علائم ظاهری نگران‌کننده‌ای ندارد، معمولا دندانپزشک با کشیدن دندان عقل موافقت نخواهد کرد. اما برای جلوگیری از عوارض ناخوشایند آن بهتر است هر دو سال یک بار، دندان عقل را کنترل کنید تا مشکلات اضافه‌تری برای شما پیش نیاید.

سخن نهایی در هزینه کشیدن دندان عقل

ما در این مقاله در مورد با قیمت کشیدن دندان عقل صحبت کردیم. معمولا خدمات درمانی مربوط به دندان جزو مواردی است که بیشتر هزینه آن به عهده بیمار است؛ اما تعرفه خدمات دندانپزشکی با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. اگر شما هم تجربه‌ای از کشیدن یا جراحی دندان دارید، می‌توانید نظر خودتان را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *