از دست دادن یک یا چند دندان مشکلی است، که بسیاری از انسان‌ها با آن مواجه اند. در گذشته برای رفع این مشکل از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌گردید. ایمپلنت های دندانی یکی از گزینه‌هایی است که امروزه جایگزین دندان مصنوعی شده و جایگزینی دائمی برای دندان‌های از دست رفته‌اند. هماهنطور که در مبحث دندانپزشکی دیجیتال بدان اشاره شد، پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی ، کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال جایگزین بسیاری از خدمات سنتی و دستی شده‌اند. در این راستا ایمپلنت دیجیتال نیز در خدمت دندانپزشکان قرار گرفت تا روند درمان ایمپلنت با سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بیشتر صورت پذیرد.

موارد استفاده از ایمپلنت دیجیتال:

جایگزینی دندان های از دست رفته در صورتی که فضای کافی بین دو دندان، عرض استخوانی و ارتفاع استخوان به مقدار کافی باشد. پایه ایمپلنت همانند ریشه داخل استخوان قرار می‌گیرد و علاوه بر جلوگیری از تحلیل استخوان، از تغییر فرم صورت در اثر از دست دادن دندان جلوگیری می‌کند. همچنین طول عمر ایمپلنت طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

روند کار در ایمپلنت دیجیتال:

ایمپلنت دیجیتال

– در جلسه اول اطلاعات لازم با استفاده از اسکنر داخل دهانی دریافت می گردد و به بررسی وضعیت بافت نرم (لثه)، بافت سخت ( استخوان فک) و بهداشت دهان بیمار پرداخته می شود.
– اطلاعات دریافت شده توسط اسکنر و سی بی سی تی که توسط رادیولوژیست تهیه می‌شود به وسیله نرم‌افزار مخصوص به لحاظ کیفیت استخوان فک، موقعیت عصب فکی و یا غشاء سینوسی مورد بررسی قرار گرفته و شابلون راهنمای جراحی (گاید) و روکش موقت به صورت ۳D طراحی و با پرینتر سه بعدی ساخته می‌شوند.
– در جلسه بعدی بدون نیاز به جراحی لثه و بخیه، با استفاده از گاید ساخته شده به صورتی دقیق ایمپلنت در استخوان کار گذاشته می‌شود. و روکش موقتی که از قبل طراحی و ساخته شده بلافاصله برای بیمار نصب می‌گردد.
تفاوت این روش با روش معمولی در کاهش بسیار تعداد جلسات مراجعه بیمار ، کاهش مدت زمان جراحی ایمپلنت و کاهش درد و خونریزی و عوارض جراحی و در نتیجه رضایت بالای بیمار پس از درمان است.

 

در ایمپلنت دیجیتال می‌توانید با دست دندان کامل وارد مطب شوید و با ایمپلنت دو فک همراه با روکش های موقت از مطب خارج شوید و این معجزه دندانپزشکی دیجیتال است.

در ویدئو زیر، می‌توانید فرآیند کاشت ایمپلنت دیجیتال بدون درد و خونریزی را مشاهده نمایید: 

 

 

مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمد رضا حسینی با بهره گیری از تجهیزات دندانپزشکی دیجیتال و به روز دنیا، به عنوان یکی از بهترین دندانپزشکی های دیجیتال تهران آماده ارائه پیشرفته ترین خدمات ایمپلنت دیجیتال به هموطنان عزیز است.