دکتر حسینی » ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتالی و قیمت آن در سال 1402

هر کسی در طول زندگی خود ممکن است بنا به دلایل مختلفی، یک یا چند دندان یا شاید همه دندان های خود را از دست بدهد. از دست دادن دندان ها می تواند تأثیر مخربی بر زیبایی، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی و حتی موفقیت شغلی افراد داشته باشد. در حوزه دندانپزشکی روش های مختلفی برای درمان یا ترمیم دندان ها وجود دارد. یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای داشتن دوباره لبخندی زیبا، ایمپلنت دیجیتال است.
این روش، روشی مدرن برای کاشت ایمپلنت ها در محل دندان های از دست رفته است. در ایمپلنت دندان به روش دیجیتال از تجهیزات و نرم افزارهایی پیشرفته و به روز استفاده می شود. در واقع در روش های قدیمی کاشت ایمپلنت، ابتدا با استفاده از موادی مخصوص، قالبی از دهان و دندان های بیمار تهیه می شد. سپس بر اساس آن، دندانپزشک اقدام به تهیه و کاشت ایمپلنت ها در محل مورد نظر می کرد.
این در حالیست که در ایمپلنت دیجیتال، دیگر خبری از قالب گیری های قدیمی نیست. در واقع تمامی مراحل کار توسط تجهیزاتی مانند اسکنرهای سه بعدی و دوربین های داخل دهانی انجام می شود. اطلاعات این اسکنرها و دوربین ها در اختیار نرم افزاری مخصوص قرار می گیرد. سپس بهترین حالت ممکن برای کاشت ایمپلنت ها انتخاب شده و مکان دقیق برشی کوچک و حساب شده، برای دندانپزشک مشخص می شود.

ایمپلنت دیجیتال

جهت انجام خدمات ایمپلنت دیجیتال با ما تماس بگیرید.

انواع ایمپلنت دیجیتال

این نوع از ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند که بسته به شرایط مراجعین می توان برای هرکس نوع خاصی را استفاده کرد. همچنین برای آن دسته از مراجعینی که نیاز فوری به کاشت ایمپلنت دارند، می توان از ایمپلنت یک روزه دیجیتالی نیز استفاده کرد. در ادامه ۴ دسته اصلی از انواع ایمپلنت دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • ایمپلنت اندواستیل (Endosteal): این نوع ایمپلنت که به شکل پایه های گرد و کوچکی است، بهترین نوع ایمپلنت محسوب می شود. جنس این دسته از تیتانیوم بوده و بیشتر از دیگر دسته ها استفاده می شود.
  • ایمپلنت دندان یک مرحله ای: در این روش، پایه ایمپلنت درون استخوان و قسمتی از آن، در بیرون لثه ها قرار می گیرد. در این روش نیازی به دو مرحله جراحی نیست و تمامی کارها در یک مرحله انجام می شود.
  • ایمپلنت ساب پریواستیل (Subperiosteal): این نوع ایمپلنت ها برای آن دسته از افرادی است که استخوان های فک آن ها برای کاشت ایمپلنت، مناسب نیست. در چنین شرایطی پایه ای فلزی برروی استخوان ها و دقیقا زیر لثه ها قرار می گیرد تا روکش دندان یکسره روی آن سوار شوند.
  • ایمپلنت دندان دو مرحله ای: این روش معمولاً توسط دندانپزشکان حرفه ای انجام می شود. در ایمپلنت دو مرحله ای تمامی پایه ایمپلنت درون استخوان و زیر بافت لثه قرار گرفته و روی آن بخیه زده می شود. سپس بعد از طی کردن دوره بهبودی، جراحی دیگری انجام شده و مجددا بافت لثه برداشته می شود تا تاج دندان به ایمپلنت متصل گردد.
هزینه ایمپلنت دیجیتال
قیمت ایمپلنت دیجیتال

فیلم ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال دارای مراحل مختلفی است که در هر مرحله از ابزار و تجهیزات مخصوصی استفاده می شود. اولین مرحله اسکن کامل داخل دهان و دندان های بیمار به کمک اسکنرهای سه بعدی است. بدین ترتیب یک مدل سه بعدی از فضای داخل دهان توسط کامپیوتر ساخته شده و به دندانپزشک کمک می کند تا محل دقیق اعصاب، رگ‌ها، دندان‌ های از دست رفته، وضعیت استخوان فک بیمار و ریشه های باقی مانده در استخوان را بداند.
همچنین با استفاده از عکسبرداری دیجیتالی و دوربین های داخل دهانی، اطلاعات کامل تری از وضعیت دهان و دندان بیمار در اختیار دندانپزشک قرار می گیرد. این موضوع باعث می شود که قدرت پیشبینی دندانپزشک بیشتر شده و تمامی مراحل جراحی با نهایت دقت و کمترین عارضه انجام شود.
در نهایت دندانپزشک با استفاده از تکنولوژی کد/کم (CAD/CAM) که مخفف عبارت ساخت و طراحی به کمک کامپیوتر است، با کمترین خونریزی و التهاب، عمل کاشت ایمپلنت های دیجیتالی را تکمیل می کند.

آیا ایمپلنت دیجیتال درد دارد؟

در حالت کلی از آنجا که برای جایگذاری ایمپلنت ها درون استخوان ، باید حفره هایی در استخوان ایجاد شود، در ایمپلنت دندان ارزان، باید انتظار کمی درد را داشته باشید. البته اشتباه نکنید، در حین انجام ایمپلنت به دلیل استفاده از داروهای بی حسی، شما هیچگونه دردی را احساس نخواهید کرد. همچنین تا چند ساعت پس از جراحی نیز به دلیل اثر داروهای بی حسی، همچنان دردی وجود نخواهد داشت.
پس از تمام شدن اثر داروهای بی حسی، باید انتظار درد داشته باشید که البته در این مرحله نیز می توانید با استفاده از مسکن هایی که دندانپزشک برایتان تجویز می کند، درد خود را کاهش دهید. باید بدانید که در ایمپلنت های دیجیتالی به دلیل اینکه محل دقیق هر برش و اندازه آن توسط نرم افزارها و تجهیزات پیشرفته مشخص شده است، میزان درد و خونریزی افراد تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.
بنابراین برخلاف روش های قدیمی، در ایمپلنت های دیجیتالی، بیمار درد و التهاب بسیار کمتری را تجربه خواهد کرد. از طرف دیگر از آنجا که محل دقیق هر عصب نیز مشخص می‌شود، دندانپزشک می تواند با کمترین آسیب و عوارض، عمل کاشت ایمپلنت دیجیتال را انجام دهد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دیجیتال

باید به این نکته توجه داشته باشید که روش ایمپلنت های دیجیتالی با روش ایمپلنت‌ های قدیمی فقط در نحوه انجام کار و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته تفاوت دارند. بنابراین تفاوتی در نوع ایمپلنت یا مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت وجود ندارد. بنابراین همان مراقبت هایی که بعد از کاشت ایمپلنت به صورت عادی باید رعایت شود، بعد از کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال نیز باید توسط شخص رعایت گردد.

در طی ۲۴ ساعت اول پس از کاشت ایمپلنت، به هیچ عنوان نباید غذاهای حساسیت زا مانند غذاهای تند، داغ یا اسیدی را مصرف نمایید. خوردن مشروبات الکلی یا کشیدن سیگار به طور کلی ممنوع است. بهتر است غذاهای آبکی را میل کنید تا مجبور به جویدن نباشید. همچنین نوشیدنی ها باید دمای مناسبی داشته باشند.

فیلم ایمپلنت دیجیتال

طی هفته اول تا ۶ هفته بعد از کاشت ایمپلنت، نباید غذاهایی که سفت هستند و فشار زیادی را به لثه ها وارد می‌کنند، مصرف نمایید. در این شرایط بدن شما به مواد مغذی، ویتامین‌ ها، آنتی اکسیدان ها و پروتئین ها نیاز دارد تا بتواند فرایند ترمیم و بازسازی را با سرعت بیشتری انجام داده و از ایجاد عفونت ها جلوگیری کند. بنابراین باید مصرف آن دسته از مواد غذایی را که دارای چنین موادی هستند، در رژیم غذایی خود بگنجانید.

هزینه ایمپلنت دیجیتال

هزینه و قیمت ایمپلنت دندان دیجیتال می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف، تغییر کند. مواردی مانند تعداد دندان هایی که به ایمپلنت نیاز دارند، نوع ایمپلنت استفاده شده، کیفیت کار، نوع تجهیزاتی که دندانپزشک استفاده می کند، عکس برداری و نوع برند ایمپلنت، همگی بر قیمت نهایی و هزینه کل این پروسه تأثیرگذارند.
البته باید توجه داشته باشید که قیمت ایمپلنت دیجیتال و هزینه های آن ممکن است تفاوت زیادی با ایمپلنت های سنتی نداشته باشد. چرا که تفاوت اصلی در روش و نوع تجهیزاتی است که در روش دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. باید در نظر داشت که قیمت ایمپلنت دیجیتال فوری از آنجا که پروسه‌ای به نسبت متفاوت را طی می کند، ممکن است کمی بیشتر باشد.

ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینی

بسیاری از دندانپزشکانی که تجربه زیادی در حوزه دندانپزشکی و کار عملی و تخصصی ندارند، ممکن است توانایی استفاده بهینه و کامل از تجهیزات ایمپلنت های دیجیتالی را نداشته باشند. این موضوع قطعا کیفیت کار را تحت تأثیر قرار خواهد داد و ممکن است نتیجه دلخواه بدست نیاید. بنابراین بهترین کار در چنین موارد حساسی، مراجعه به دندانپزشکان متخصص و با تجربه است.
کلینیک دکتر حسینی با ارائه انواع خدمات مانند ایمپلنت فوری دیجیتال و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و علم روز دنیا، در خدمت شما است. ما آماده‌ایم تا تجربه بیش از ۲۰ سال فعالیت تخصصی خود را در این زمینه در اختیار شما قرار داده و زیباترین لبخندها را برایتان به ارمغان بیاوریم. تجربه، تخصص، سابقه طولانی و رضایت مراجعین، گواهی بر کیفیت کار مجموعه ما است.