ایمپلنت دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی ، کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال جایگزین بسیاری از خدمات سنتی و دستی شده‌اند. در این راستا ایمپلنت دیجیتال نیز در خدمت دندانپزشکان قرار گرفت تا روند درمان ایمپلنت با سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بیشتر صورت پذیرد.

اطلاعات لازم با استفاده از اسکنر داخل دهانی دریافت می گردد و به بررسی وضعیت بافت نرم (لثه)، بافت سخت ( استخوان فک) و بهداشت دهان بیمار پرداخته می شود.

ایمپلنت دیجیتال

– اطلاعات دریافت شده توسط اسکنر و سی بی سی تی که توسط رادیولوژیست تهیه می شود و به وسیله نرم افزار مخصوص به لحاظ کیفیت استخوان فک، موقعیت عصب فکی و یا غشاء سینوسی مورد بررسی قرار گرفته و شابلون راهنمای جراحی (گاید) و روکش موقت به صورت 3D طراحی و با پرینتر سه بعدی ساخته می شوند.

– در جلسه درمان بدون نیاز به جراحی لثه و بخیه، با استفاده از گاید ساخته شده بصورتی دقیق ایمپلنت در استخوان کار گذاشته میشود.  و روکش موقتی که از قبل طراحی و ساخته شده در صورت وجود شرایط لازم استخوانی ، بلافاصله برای بیمار نصب می‌گردد.

تفاوت این روش با روش معمولی در کاهش بسیار تعداد جلسات مراجعه بیمار ، کاهش مدت زمان جراحی ایمپلنت و  کاهش درد و خونریزی و عوارض جراحی و در نتیجه رضایت بالای بیمار پس از درمان است.

در ایمپلنت دیجیتال میتوانید با دست دندان کامل وارد مطب شوید و با ایمپلنت دو فک همراه با روکشهای موقت از مطب خارج شوید.

از دست دادن یک یا چند دندان مشکلی است، که بسیاری از انسان‌ها با آن مواجه اند. در گذشته برای رفع این مشکل از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌گردید.  ایمپلنت‌های دندانی یکی از گزینه‌هایی است که امروزه جایگزین دندان مصنوعی شده و جایگزینی دائمی برای دندان‌های از دست رفته‌اند.

هماهنطور که در مبحث دندانپزشکی دیجیتال بدان اشاره شد، پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی ، کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال جایگزین بسیاری از خدمات سنتی و دستی شده‌اند.

در این راستا ایمپلنت دیجیتال نیز در خدمت دندانپزشکان قرار گرفت تا روند درمان ایمپلنت با سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بیشتر صورت پذیرد.

موارد استفاده از ایمپلنت

جایگزینی دندانهای از دست رفته در صورتی که فضای کافی بین دو دندان، عرض استخوانی و ارتفاع استخوان به مقدار کافی باشد.

پایه ایمپلنت همانند ریشه داخل استخوان قرار می‌گیرد و علاوه بر جلوگیری از تحلیل استخوان، از تغییر فرم صورت در اثر از دست دادن دندان جلوگیری می‌کند. همچنین طول عمر ایمپلنت طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

ایمپلنت دیجیتال

روند کار در ایمپلنت دیجیتال

– در جلسه اول اطلاعات لازم با استفاده از اسکنر داخل دهانی دریافت می گردد و به بررسی وضعیت بافت نرم (لثه)، بافت سخت ( استخوان فک) و بهداشت دهان بیمار پرداخته می شود.

– اطلاعات دریافت شده توسط اسکنر و سی بی سی تی که توسط رادیولوژیست تهیه میشود به وسیله نرم افزار مخصوص به لحاظ کیفیت استخوان فک، موقعیت عصب فکی و یا غشاء سینوسی مورد بررسی قرار گرفته و شابلون راهنمای جراحی (گاید) و روکش موقت به صورت 3D طراحی و با پرینتر سه بعدی ساخته می شوند.

– در جلسه بعدی بدون نیاز به جراحی لثه و بخیه، با استفاده از گاید ساخته شده بصورتی دقیق ایمپلنت در استخوان کار گذاشته میشود.  و روکش موقتی که از قبل طراحی و ساخته شده بلافاصله برای بیمار نصب می‌گردد.

تفاوت این روش با روش معمولی در کاهش بسیار تعداد جلسات مراجعه بیمار ، کاهش مدت زمان جراحی ایمپلنت و  کاهش درد و خونریزی و عوارض جراحی و در نتیجه رضایت بالای بیمار پس از درمان است.

ایمپلنت دیجیتال

در ایمپلنت دیجیتال میتوانید با دست دندان کامل وارد مطب شوید و با ایمپلنت دو فک همراه با روکشهای موقت از مطب خارج شوید.

و این معجزه دندانپزشکی دیجیتال است.

 

 

دكترسيدمحمدرضا حسيني

جراح -دندانپزشك-ايمپلنتولوژيست

دندانپزشکی دیجیتال

٥٠٢١٢٢٣٥٤٢٤٣

 

site: www.drhoseyni.com

Instagram: drhoseyni.dds

Email: dr.hosseini.dds@yahoo.com

Telegram: @drhosseinidds

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک