ویزیت آنلاین

ایمپلنت دیجیتال چیست

ایملپنت دیجیتال روشی نوین و بسیار پیشرفته است که مورد استفاده پزشکان و مردم قرار گرفته است و طبق تحقیقات انجام شده میزان رضایت بیماران از ایمپلنت دیجیتال تقریبا دو برابر بیشتر از ایمپلنت دندان معمولی است. ایمپلنت دیجیتال می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای ایمپلنت معمولی باشد.

ایمپلنت دیجیتالی همچنین به کاهش درد کمک کرده و روند بهبودی را آسانتر می‌کند. در حقیقت در روش ایمپلنت دیجیتال دندان برش ها تا جایی کم می شود که برای درمان نیازی به استفاده از بخیه وجود نخواهد داشت. در واقع چون برش کمتری روی فک صورت می‌گیرد، بیمار درد کمتری را نیز تجربه می‌کند.

ایمپلنت دیجیتال چیست
ایمپلنت دیجیتال چیست

ایمپلنت دیجیتال چیست

ایمپلنت دیجیتال یکی از روش های پیشرفته در صنعت و حوزه دندان پزشکی است. قطعا همه افراد پس از آن که دندان خود را می کشند از ظاهر لبخند خود احساس نا رضایتی می کنند و همین باعث می شود اعتماد به نفس آن ها به شدت کاهش یابد. علاوه بر کاهش اعتماد به نفس از نظر علمی سلامت دهان و دندان های دیگر نیز مورد تهدید قرار می گیرد.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

ایملپنت دیجیتال روشی نوین و بسیار پیشرفته است که مورد استفاده پزشکان و مردم قرار گرفته است و طبق تحقیقات انجام شده میزان رضایت بیماران از ایمپلنت دیجیتال تقریبا دو برابر بیشتر از ایمپلنت دندان معمولی است. ایمپلنت دیجیتال می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای ایمپلنت معمولی باشد.

در روش ایمپلنت دیجیتال مشکلات و خطاهای احتمالی به کمترین حد ممکن خود می رسد. برای آن که میزان خطاهای روش سنتی کاشت ایمپلنت کمتر شود راه های دیجیتالی و پیشرفته به کمک آن آمده است. در سالیان آتی قطعا دندان پزشکی دیجیتال جایگاه دندان پزشکی سنتی را پر کرده و درمان هایی مانند کاشت ایمپلنت دندان از سرعت، دقت، کیفیت و زیبایی بیشتری برخوردار می شوند.

در برای انجام ایمپلنت دیجیتال از موادی مانند کلسیم فسفات در بخش پیچ مانند آن استفاده می شود که باعث می شود فرآیند جوش خوردن ایمپلنت و استخوان فک هر چه سریعتر با کیفیت بهتر انجام شود. ایمپلنت دیجیتال با کیفیت بسیار بالا کاشت می شود و فشار بسیار کمی بر روی پایه ایمپلنت پس از کاشت خواهید داشت.

ایمپلنت دیجیتال چگونه انجام می شود

برای انجام ایمپلنت دیجیتال نیاز به استفاده از مدل سازی کامپیوتری است. با استفاده از مدل سازی کامپیوتری سه بعدی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گرفتن رشته های عصبی مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعاتی که در این بخش به دست می آید کمک می کند تا فرآیند کاشت ایمپلنت دندان با کمترین شکاف و کمترین آسیب به فک طراحی و اجرا شود. هدف و قصد استفاده از ایمپلنت دیجیتال ایجاد شکافی بسیار کم و کاهش قابل توجه میزان دردی است که در ایمپلنت سنتی بیمار تحمل می کرد.

آسایش و کیفیت بیشتر با انجام ایمپلنت دیجیتال و اسکن سه بعدی می توان در درکمترین زمان ممکن و کاشت ایمپلنت دیجیتال در تهران را انجام داد و در نتیجه شما مدت زمان کمتری را در دندانپزشکی خواهید بود و سبب کاهش ریسک آسایش ذهنی و عفونت شما می شود. در صورتی که از ایمپلنت دیجیتال استفاده نمائید یک دستیار جراح یا راهنما در اختیار متخصص ایمپلنت دندان قرار می گیرد تا از انجام تمامی مراحل دندانپزشک را با دقت مطمئن نماید. با استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال دیگر آسیبی به دندان های مجاور و بافت عصبی اطراف آن وارد نخواهد شد.

ایمپلنت دیجیتال قبل
ایمپلنت دیجیتال قبل
ایمپلنت دیجیتال بعد
ایمپلنت دیجیتال بعد

آسایش و کیفیت بیشتر برای کاشت ایمپلنت به یک شکاف نیاز است که در این روش سعی می شود کمترین شکاف ایجاد شود به حدی که دیگر نیازی به بخیه نداشته باشد. طبیعتا هر چه شکاف کمتری ایجاد شود دوره بهبودی کوتاه تر خواهد شد و قطعا بیمار آسایش بیشتری خواهد داشت.

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران به طور میانگین 10.000.000 الی 20.000.000 تومان هزینه بر خواهد بود که هزینه ایمپلنت دیجیتال از ایمپلنت معمولی به علت نیاز به تجهیزات بیشتر است. همان طور که بالاتر بیان کردیم ایمپلنت دیجیتال یک روند پیشرفته و نوین در حوزه دندان پزشکی مدرن است. افرادی که دندان یا دندان های خود را از دست می دهند باید از ایمپلنت برای جایگزین کردن آن استفاده کنند. دندان ها نیاز به ریشه و استخوان کافی برای حمایت دارند و ایمپلنت دیجیتال به صورتی طراحی شده است که بیمار را قادر می سازد مانند زمانی که دندان طبیعی داشت به زندگی خود، خوردن و صحبت کردن ادامه دهد.

گسترش و توسعه حوزه دندان پزشکی باعث شده است که ایمپلنت های دیجیتال با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری جایگزین تاج مصنوعی دندان شوند. زیبایی و عملکرد بهتری که با استفاده از این نوع ایمپلنت می توان تجربه کرد هرگز در کاشت ایمپلنت معمولی نمیتوان مشاهده نمود و تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی در همین است.

البته طبیعی است که توسعه و پیشرفت این بخش از حوزه دندان پزشکی باعث شده است مبلغ و هزینه بالاتری برای انجام ایمپلنت دیجیتال مورد نیاز باشد. اما در برابر مزیت های منحصر به فردی که دارد و در برابر کاهش عوارض جانبی این قیمت دیده نخواهد شد.

برای داشتن لبخندی جذاب و اصلاح طرح لبخند در کمترین زمان ممکن استفاده از این نوع ایمپلنت بسیار تاثیر گذار خواهد بود. قیمت ایمپلنت معمولی نسبت به ایمپلنت دیجیتال کمتر است و همچنین ایمپلنت دیجیتال کیفیت بالاتری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد.

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران
قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران

چگونگی ساخت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال روشی نوین برای جایگزینی دندان و کاشت ایمپلنت است. ایمپلنت دیجیتال جایگزین ایمپلنت معمولی می باشد که مزیت های بسیاری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد. در این روش دندانپزشک بصورت کامل در کوتاه ترین زمان ممکن ایمپلنت دیجیتالی و پروتز دندان را با بالاترین کیفیت توسط داده های کامپیوتری که از اسکن دهان و فک شما گرفته می شود طراحی میکند. به همین علت کاشت ایمپلنت دیجیتال دقت بسیار بالایی دارد و برای افرادی که تعداد ایمپلنت دندان بالایی دارند، به صورت بسیار آسان و دقیق عمل میکند و نتیجه ای فوق العاده طبیعی و شبیه به دندان های اصلی می دهد.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

ایمپلنت دیجیتال از طریق اسکن دهان و فک بیمار داده هایی دقیق را به کامپیوتر منتقل میکند و مکان دقیق دندان و استخوان فک توسط کامپیوتر وارد می شود و بر اساس مدلسازی رایانه ای و سه بعدی ایمپلنت دندان دیجیتالی تهیه و ساخته میشود. به علت همین دقت بالا و مدلسازی سه بعدی ایمپلنت دیجیتالی دقت فوق العاده بالایی دارد که همین امر موجب میشود تا کمترین میزان جراحی در دهان انجام شود و زمان لازم برای انجام ایمپلنت دندان دیجیتالی نسبت به ایمپلنت معمولی بسیار کمتر است.

CAD
CAD
CAM
CAM

مزایای ایمپلنت دیجیتال

در بخش قبلی کمی از مزیت های مهم رو ایمپلنت دیجیتال برای شما شرح داده شد. در این بخش قصد داریم مزیت های دیگری از ایمپلنت دیجیتال را برایتان نام ببریم:

 • میزان موفقیت در ایمپلنت دیجیتال بسیار بالا است.
 • اعتماد به نفس و زیبایی افراد در این روش افزایش میابد.
 • طول عمر ایمپلنت دیجیتال بسیار بیشتر از ایمپلنت معمولی است.
 • مدت زمان انجام جراحی و کاشت ایمپلنت دیجیتال بسیار کم است.
 • ظاهر ایمپلنت دیجیتال بسیار مرتب تر و طبیعی تر از ایمپلنت معمولی است.
 • برای کاشت ایمپلنت دندان دیگر نیازی به چسب یا هرگونه ماده ی اضافه ای نخواهد بود.
 • در این روش از تحلیل استخوان فک و لثه جلوگیری می کند و لثه در بهترین حالت خود حفظ می شود.
 • پروتز مصنوعی در این روش به بهترین شکل ممکن عمل خواهد کرد و هیچ مشکلی در جویدن یا تکلم برای شما پیش نخواهد آمد.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

معایب ایمپلنت دیجیتال

نکته قابل توجه این است که هر درمانی در کنار مزایایی که دارد دارای معایبی می باشد که ایمپلنت دیجیتال نیز دارای معایبی است اما معایب ایمپلنت دیجیتال بسیار کمتر از مزایای ایمپلنت دیجیتال می باشد و همین مورد باعث شده مه در سال های اخیر روش ایمپلنت دیجیتال در بین مراجعه کنندگان و متخصصین ایمپلنت دندان محبوب شده است. به عنوان تنها معایب ایملنت دیجیتال و معمولی می توان هزینه بالاتر ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی دانست که علت گرانتر بودن ایمپلنت دیجیتال را در این ادامه بیان میکنیم :

 • استفاده از مواد درجه یک و خارجی.
 • مدلسازی ایمپلنت دیجیتال توسط کامپیوتر های پیشرفته.
 • محدودیت مراکز دندانپزشکی ایمپلنت دندان که از روش ایمپلنت دیجیتال استفاده می کنند.
 • سرعت طراحی و تحویل روکش دندان بصورت فوری بصورتی که بلافاصله پس از جراحی صاحب دندان می شوید.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

فیلم ایمپلنت دیجیتال

همانطور که در بالاتر توضیح دادیم ایمپلنت دیجیتال بصورت سه بعدی و از طریق اسکن دهان و دندان توسط کامپیوتر های پیشرفته انجام می شود که در این بخش فیلم ایمپلنت دیجیتالی را برای شما قرار دادیم تا بصورت کامل نحوه کار طراحی ایمپلنت دیجیتال و اسکن دندان را مشاهده نمایید.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی

ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی هر دو درمانی برای کاشت دندان هستند، قطعه هایی که در استخوان فک و فیکچسر استفاده می شود در هر دو روش ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت سنتی یکسان هستند. تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی تنها در روند درمان و استفاده از تکنولوژی است.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی تنها در روند درمان و استفاده از تکنولوژی است.

مهم ترین تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی در میزان شکافی است که برای کاشت ایمپلنت استفاده می شود. در روش ایمپلنت دیجیتال کمترین شکاف ایجاد می شود به اندازه ای که نیاز به بخیه زدن ندارد. در روش ایمپلنت دیجیتال با استفاده از برنامه های طراحی کامپیوتری وضعیت دقیق فک و استخوان دهان بررسی می شود تا کمترین میزان شکاف بر روی لثه ایجاد شود.

پس از آن با استفاده از راهنمای جراحی کاشت ایمپلنت به صورت دقیق و با کیفیت انجام می شود. قطعا برش کمتری که ایجاد شود درد و میزان خونریزی هم به مراتب کاهش میابد. در راستای این مزیت های بسیار مهم قطعا موفقیت بالاتری هم در کاشت تجربه خواهید کرد. البته میزان هزینه ای که برای این دو روش استفاده می شود بسیار متفاوت است. میزان هزینه ایمپلنت دیجیتال بالاتر از ایمپلنت معمولی است و همچنین میزان  ظرافت ،  دقت  و  کیفیتی  که در ایمپلنت دیجیتال می باشد، در ایمپلنت معمولی نخواهد بود.

Image

از دیگر تفاوت های این دو روش مدت زمانی است که برای کاشت ایمپلنت مورد نیاز است. ایمپلنت معمولی در چند ساعت انجام می شود اما ایمپلنت دیجیتال کمتر از 30 دقیقه الی 1 ساعت زمان نیاز دارد. در راستای همین مزیت دوره بهبودی در ایمپلنت دیجیتال کمتر از ایمپلنت معمولی است و در زمان بسیار کمتری به بهبودی میرسید. در کاشت ایمپلنت دیجیتال درد کمتری را تجربه خواهید کرد و بیمار هر چه سریع تر به حالت عادی خود باز میگردد.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب تر است؟

ایمپلنت دیجیتال کاربردهای زیادی دارد و حتی افرادی که دیابت دارند هم می توانند از آن استفاده کنند. اگر یکی از شرایط زیر را دارید بهتر است از ایمپلنت دیجیتال برای کاشت دندان های خود استفاده کنید .

 • بیماران سیگاری
 • بیماران دیابتی
 • بیمارانی که عرض استخوان بسیار کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های وسیع پیوند استخوان پیشنهاد شده است.
 • بیمارانی که ارتفاع استخوان کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است.
 • کسانی که نیاز به روکش فوری دارند.
 • کسانی که ترس از جراحی کاشت دندان دارند.
درمان ایمپلنت قبل
درمان ایمپلنت قبل
درمان ایمپلنت بعد
درمان ایمپلنت بعد

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

آیا ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر جراحی های کاشت دندان درد کمتری دارد؟

نکته اصلی ایمپلنت دیجیتال تکنیک های پیچیده رادیوگرافی است که با فناوری رایانه همراه است . فناوری رایانه کمک می کند جراحی کاشت دندان را دقیق انجام دهید. با تصویر برداری سه بعدی می توان ساختار استخوان و نقشه برداری از مناطقی که بهترین تراکم استخوان را دارند به صورت دقیق انجام داد .

ایمپلنت دیجیتال به حداقل برش نیاز دارد؛ زیرا در آن برای بررسی وضعیت استخوان و عصب از عکس های سه بعدی استفاده می شود. در جراحی سنتی در امتداد لثه تا استخوان باید برشی عمیق زده شود . سوراخی که برای کاشت دندان ایجاد می شود به قدری کوچک است که دیگر نیازی به بخیه ندارد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر ۱ تا ۲ کاشت دندان حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

کلام آخر

ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت با هدایت دیجیتال از یک شبیه‌سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می‌کند. با استفاده از این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی معتبر می‌تواند با حداقل برش جراحی را انجام دهد. از آنجا که عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برشِ ممکن تمرکز دارد، درد در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی به شدت کمتر خواهد بود. در حین انجام عملیات دندانپزشکی، از یک راهنمای دقیق بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آسیبی به عصب یا دندان‌های اطراف وارد نمی‌شود.

این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می‌کند تا برش‌هایی دقیق و در عین حال کوچک را برای جایگذاری ایمپلنت دندان ایجاد کنند. اگر در تهران هستید و قصد انجام ایمپلنت دندان دارید، دکتر سیدمحمدرضا حسینی بهترین متخصص ایمپلنت در تهران یکی از بهترین گزینه ها است برای کاشت دندان بصورت دیجیتال، که می‌توانید با شماره مطب 02191322600 تماس بگیرید.

ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست ایمپلنت دیجیتال چیست

سوالات پرتکرار

شیوه دیجیتال چه تفاوت و برتری ای نسبت به ایمپلنت سنتی دارد؟

در این شیوه، از فناوری‌های مختلفی به منظور عکس برداری، تعیین جایگاه کاشت، پانچ لثه، ساخت قالب و… استفاده می‌شود که تمام این موارد سبب می‌شود تا کیفیت کار انجام شده به حداکثر میزان خود برسد. این مورد یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که سبب شده تا پروسه کلی ایمپلنت دندان بهینه‌تر شود.

علت اصلی افزایشش سرعت و بهبود کیفیت در ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در این روش با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف، اطلاعات دقیقی از شرایط دهان و دندان بیمار استخراج می‌شود. در واقع یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های ایمپلنت دیجیتال دندان با شیوه سنتی در این مرحله نمود پیدا می‌کند. دندانپزشک با استفاده از اسکنر داخل دهان و عکس رادیوگرافی سه بعدی (C. B. C. T) و… اطلاعات مختلفی را از دهان و دندان بیمار استخراج می‌کند. با استفاده از این فناوری‌ها محل کاشت دندان تعیین شده و محل عصب‌های موجود در آن بررسی می‌شود.

مزایای ایمپلنت دیجیتال چه مواردی هستند؟

درد کمتر، دقت بیشتر، سرعت بیشتر، افزایش کیفیت و ماندگاری و ممانعت از تحلیل لثه و استخوان از مهم ترین آنها هستند.

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است؟

به دلیل دقت بسیار بالا در انجام این نوع درمان و به صفر رساندن خطاها پزشکی هزینه آن کمی بالاتر از سایر روش‌های درمانی خواهد بود.

چرا ایمپلنت دیجیتال محبوبیت بیشتری دارد؟

با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، ابتدا وضعیت دهان و استخوان‌های فک بیمار بررسی می‌شود و پس از آن براساس محاسبات دقیقی که توسط کامپیوتر صورت می‌گیرد، محل دقیق ایمپلنت‌ و زاویه آن مشخص می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا ایمپلنت جای‌گذاری شده از هر لحاظ بهینه و مناسب باشد و به همین جهت بیشترین بازدهی را برای بیماران خواهد داشت.

کاشت ایمپلنت بدون جراحی درد دارد؟

به دلیل اینکه در این روش درمانی از راه‌های غیرتهاجمی استفاده می‌شود و به‌وسیله دستگاه‌های دندانپزشکی به‌صورت دیجیتال این کار انجام می‌شود میزان درد به حداقل رسیده است.

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان عوارضی دارد؟

بر اساس پزشکی که انتخاب می‌کنید میزان عوارض متفاوت خواهد بود. اگر از پزشکان بی‌تجربه استفاده کنید ممکن است ایمپلنت شما بشکند یا لق نصب شود. بنابراین بهتر است از پزشکان حاذق استفاده کنید.

14 دیدگاه دربارهٔ «ایمپلنت دیجیتال چیست؟ هزینه و مزایا»

 1. سمیرا ناصح

  سلام من دوتا دندان کشیده دارم که میخوام با ایمپلنت دیجیتال انجام بدم آیا امکان داره هر دوتاشو تو یکروز انجام بدید برام ؟

  1. سلام بله انجام میدیم. ایمپلنت دیجیتال با دقت بسیار بالا و سریع انجام میشه برای اطلاعات بیشتر و زرو وقت با شماره های موجود در این مطلب تماس بگیرید.

 2. مهدی هاشمی

  سلام من یک ایمپلنت کاشته شده دارم که پایه و بیس اون کاشته شده اما اباتمنت اون بدلیل تاخیر در مراجعه من به دندانپزشک ( مرحوم دکتر رسولی قهرودی ) وگذشت زمان و نصب اباتمنت موقت و شکستن اون نیمه کاره و متاسفانه با نمای بد جلوی دهان ( دندان 2 ) سمت چپ مواجه هستم آیا میتونید برای این ایمپلنت اباتمنت و تاج دندان هم نصب کنید ؟ فکر کنم اباتمنت امریکایی بوده و چون دسترسی به مطب دکتر رسولی قهرودی و استخراج مدارک ایمپلنت وجود نداره نمیدونم مشخصات ایمپلنت چی بوده ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *