بی‌دندانی یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن مواجه هستند. بیشترین دلیل آن رژیم غذایی نامناسب و بهداشت دهان و دندان ضعیف است. در روش ایمپلنت و بریج مشکل بی دندانی رفع می‌شود اما باید انتخابی درست و صحیح داشته باشیم. در روش بریج، جای خالی دندان به وسیله روکش کردن دندان‌های مجاور و بریج یا پل دندان از دست رفته به دندان‌های کناری پر می‌شود و البته تحلیل استخوان ناحیه بی دندانی ادامه می‌یابد و در نتیجه، هم به دلیل بی دندانی ناحیه و هم به دلیل فشار ناحیه بی دندانی به دندان‌های مجاور، احتمال تحلیل استخوان در دندان‌های مجاور زیاد است و در نتیجه طول عمر دندان‌های مجاور کمتر خواهد شد.

‎ هنگامی که دندان انتخابی روکش نیست، مجبور میشویم برای این درمان، از نسوج سالم آن برداریم و آن را روکش کنیم. همچنین بهداشت دهان در این روش سخت تر و با احتمال پوسیدگی بیشتر است. این درمان زمانی قابل اجرا است که در دو طرف ناحیه بی دندانی برای بریج، دندان وجود داشته باشد. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که تنها یک دندان خود را از دست داده باشند. در روش بریج دندان، دندان‌های طرفین مانند یک پل عمل می‌کنند و ناحیه بی دندانی را کامل می‌کنند.

‎فرآیند درمان با بریج معمولاً در طول دو جلسه ملاقات با دندان‌پزشک کامل می‌شود. این شرایط در حالی است که درمان با ایمپلنت ممکن است تا شش ماه طول بکشد. بریج دندان فقط فاصله بین دندان‌ها را پر نمی‌کند. در حقیقت بریج می‌تواند علاوه بر پر کردن فضای خالی دندان‌های از بین رفته، ظاهر طبیعی و مناسب لبخند فرد را نیز بازیابی کند.

‎در روش ایمپلنت ما تمام مزایای بریج دندان را خواهیم داشت علاوه بر اینکه نه تنها به دندان‌های مجاور آسیب نمی‌رساند بلکه استخوان ناحیه بی دندانی تقویت هم خواهد شد. ولی به هر حال درصورتی که درمان ایمپلنت در ناحیه ای از دهان امکان پذیر نباشد این درمان بهترین راه حل هست.

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک