با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است. به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می شود. در این حوزه کامپیوتر و ابزار دیجیتال جایگزین بسیاری از موارد دستی می‌گردد. استفاده از تجهیزات دیجیتال می‌تواند نقش بسزایی در درمان بیماران ایفا نماید. به کمک این ابزار می‌توان دندان ها و مشکلات آن‌ها را به صورت سه بعدی به بیماران نمایش داد و در نتیجه می‌توان برای انجام بهترین درمان موافقت بیمار را جلب کرد.

بی حسی دیجیتال

 

 

بی حسی به وسیله سیستم دیجیتال تزریق، با دقت و سرعت بالاتری صورت می‌گیرد و کمترین میزان درد و ناراحتی را برای بیمار به دنبال دارد. در این روش تنها دندان مورد نظر بی حس شده و علاوه بر بدون درد بودن ، دیگر از بی حس شدن بخشی از صورت خبری نیست.

 

ایمپلنت دیجیتال

 

 

در ایمپلنت های دیجیتال ، می‌توان در اکثر موارد به کمک کامپیوتر و اسکنرهای داخل دهانی، بدون جراحی و بصورت فلپ لس یا پانچ با کمترین درد و خونریزی ،فیکسچر را درون استخوان گذاشت و در مواقع ضروری می‌توان در همان جلسه روکش موقت هم روی ان نصب کرد.

 

اسکن سه بعدی دهان و دندان

 

 

 

در روکش ها و پروتزهای دندانی، تقریبا قالب گیری حذف شده و اسکن سه بعدی برای لابراتوارهای مخصوص دیجیتال فرستاده می‌شود ، و با دستگاه‌های سی ان سی مخصوص و با پرینترهای سه بعدی روکش‌های بسیار دقیقی که تقریبا احتیاج به تغییرات ندارند تحویل داده می‌شود.

 

 

درمان ریشه دیجیتال از جمله خدماتی که در این حوزه ارائه می‌گردد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱- ایمپلنت دیجیتال
۲- پروتز دیجیتال
۳- ترمیم و زیبایی دیجیتال
۴- درمان ریشه دیجیتال
۵- جراحی های زیبایی دیجیتال
۶-ونیرهای کامپوزیتی و لامینیتهای پرسلن دیجیتال همراه با طراحی لبخند زیبا قبل از تراش
۷- بریج های FRC دیجیتال