لمینت کامپوزیتی یک پوسته میباشد که برای استفاده از آن دیگر نیازی به تراشیدن دندان و قالب گیری نیست و به صورت مستقیم این لایه روی دندان چسبانده میشود و به صورت لایه ای روی مینای دندان قرار خواهد گرفت. ثبات رنگ و قیمت لمینت کامپوزیتی کم تر از سرامیکی میباشد. وقتی که دندان ها دچار شکستگی، ترک های کوچک و یا تحلیل شده باشند، از لمینت کامپوزیتی استفاده می کنیم  .

لمینتهای کامپوزیتی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم ساخته می‌شوند. در روش مستقیم کامپوزیتی در یک جلسه روی دندان گذاشته می‌شود و پزشک آن را به شکل دلخواه درمی آورد. در روش غیرمسقیم ابتدا مواد در لابراتوار ساخته می شود، سپس در مطب روی دندان قرار داده می شود. لمینت کامپوزیتی برای رفع فرم بد دندان، بد رنگی دندان، فاصله میان دندان ها، ترک خوردگی و شکستگی دندان و … استفاده می شود.

با اهمیت ترین تفاوت لمینتهای سرامیکی و کامپوزیتی استحکام و طول عمر آن ها است. مدل ‌های سرامیکی نیز به طور غیرمستقیم تهیه میگردند.

موارد عدم استفاده استفاده از لمینت کامپوزیتی:

• بیماران با سایش شدید

• افراد با عادات دهانی مثل دندان قروچه

• بهداشت دهانی ضعیف

• به هم ریختگی های دندانی شدید

نظر خود را بنویسید به منظور کاهش خطاهای احتمالی در درمان سنتی راه‌حل‌های پیشرفته‌ای به کمک دندانپزشکی دیجیتال ارائه می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی، دندانپزشکی دیجیتال کاربرد گسترده‌ای در درمان ها داشته و جایگزین مناسبی برای درمان سنتی است.

تماس با ما

آدرس: تهران، شهرک غرب (قدس) ‌بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حافظی(ارغوان غربی) پلاک 16، طبقه زیرهمکف

تلفن: 45 - 43 42 35 22 - 021
ایمیل: info@drhoseyni.com

ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه

صبح ها 12-9 و عصرها: 19-15

طراحی و پشتیبانی توسط نرم افزار دندانپزشکی ژنیک