روکش‌ دیجیتال

روکش دیجیتال

پوشاندن دندان‌ها با روکش دیجیتال یکی از راه‌های داشتن لبخندی زیبا و درخشان است. با این روش دندان‌های آسیب‌دیده شکل و اندازه طبیعی خود را دوباره به دست خواهند آورد.

روکش چیست؟

روکش، ترمیمی مصنوعی است که روی بخش باقیمانده دندان تراش‌خورده قرار داده می‌شود. دندان را تقویت کند و شکل دندان طبیعی را به آن بدهد. پس از آن که روکش با سیمان مخصوص دندانپزشکی بر روی محل مورد نظر چسبانده شد، بخش روی خط لثه و بالای آن را دربرمی‌گیرد.پوشش می‌دهد.

مزایای روکش دندان

  1. با روکش کردن می‌توان دندان شکسته یا با ساییدگی شدید را ترمیم کرد.
  2. این روش، در درمان اصلاح طرح لبخند به کار برده می‌شود.
  3. روکش پل دندانی را نگه می‌دارد.
  4. با روکش کردن می‌توان از دندانی محافظت کرد که پرکردگی وسیع دارد و مقدار زیادی از ساختار خود دندان باقی نمانده است.
  5. روکش، دندان بدشکل یا بدرنگ را می‌پوشاند.
  6. روکش روی ایمپلنت قرار داده می‌شود.

در مورد کودکان هم روکش کردن دندان بسیار کاربرد دارد و مفید است. مزایای روکش دندان شیری عبارت است از:

  1. حفظ دندانی که در اثر پوسیدگی به‌شدت آسیب دیده است و نمی‌تواند پرکردگی را نگه دارد.
  2. کاهش تعداد دفعات بیهوشی عمومی برای کودکانی که به واسطه سن، رفتار یا سابقه پزشکی نمی‌توانند هنگام درمان به خوبی با دندانپزشک همکاری کنند.
  3. محافظت از دندان کودکان در برابر پوسیدگی، به ویژه در صورتی که کودک نتواند بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کند.

انواع روکش‌های دیجیتال

در روش روکش دیجیتال، ما قادر به ساخت انواع روکش‌ها از قبیل فول زیرکنیوم، زیرکنیوم پرسلن، پی اف ام PFM، ایمکس و حتی فلداسپاتیک خواهیم بود.

تفاوت کیفیت روکش‌های دیجیتال با آنالوگ (معمولی)

در دندانپزشکی دیجیتال، به جای قالب‌گیری سنتی، از اسکن سه‌بعدی استفاده می‌کنیم که سبب می‌شود قالب بسیار دقیقی داشته باشیم.

در روکش‌های دیجیتال تمامی فاکتورها از قبیل ضخامت دیواره‌ها، فرم و شکل روکش، ارتباط با دندان‌های مقابل و دندان‌های کناری و شبیه‌سازی وضعیت جویدن و… به‌صورت کاملا دقیق و حساب‌شده طراحی می‌شوند.

استفاده از دستگاه های تراش کامپیوتری دقیق ، کد کم، میلینگ، پرینترهای سه‌بعدی و استفاده حداقلی از دست باعث می‌شود که معمولاً در یک مرحله، روکشی با حداقل دستکاری تحویل بیمار ‌شود.

در انجام روکش دیجیتال تشخیص رنگ با اسکنر انجام می‌شود که باعث می‌شود لابراتواریست روکشی را با حداکثر تطابق رنگ به ما تحویل دهد. درنتیجه، روکشی بسیار دقیق و کارآمد خواهیم داشت که نه‌تنها کارآیی حداکثری را خواهد داشت؛ بلکه به‌علت دقت بالای آن احتمال پوسیدگی در دندان پایه به صفر نزدیک خواهد شد.

انجام روکش دیجیتال از دندانپزشک و بیمار حداقل وقت را می‌گیرد و در مقایسه با روکش معمولی یا آنالوگ، طول عمر بیشتری خواهد داشت.

اگر شما هم مایل به انجام روکش دیجیتال هستید، کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمدرضا حسینی با استفاده از بهترین امکانات دیجیتال دندانپزشکی و با تکیه بر تجربه و سابقه درخشان دکتر حسینی بهترین خدمات روکش دیجیتال را به شما ارائه خواهد داد.

سایر خدمات دندانپزشکی