قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال! آیا واقعا ارزشش را دارد؟

برای اکثر افراد، ایمپلنت‌های دیجیتال دندانی بهترین گزینه برای جایگزینی دندان‌های آسیب‌دیده، ناسالم یا ازدست‌رفته است. اما همیشه اولین سوالی که توسط بیماران مطرح می‌شود در مورد قیمت ایمپلنت دیجیتال است. ایمپلنت‌های دندانی به دلیل مزایای طولانی‌مدت و ماندگاری مادام‌العمر خود همیشه به‌عنوان یک گزینه طلایی برای جایگزینی دندان طبیعی در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند زیبایی لبخند و صورت بیماران را برگردانند. اما فکر قیمت ایمپلنت دیجیتال آن‌ها را مردد می‌کند. به ما اعتماد کنید، قیمت ایمپلنت دندان مقرون‌به‌صرفه است و می‌توانید از مزایای مادام‌العمر آن لذت ببرید.

ایمپلنت دیجیتال دندان چیست؟

ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال توسط متخصصان دندانپزشکی بسیار ماهر و باتجربه، به وسیله فناوری دیجیتال انجام می‌شود. این تکنولوژی در کنار تخصص و تبحر دندانپزشک برای اطمینان از قرار دادن دقیق و ایمن پیچ ایمپلنت در استخوان فک بیمار بسیار کارآمد و سودمند است.

ایمپلنت‌های دندانی 95 درصد موفقیت‌آمیز هستند؛ اما اگر این ایمپلنت‌ها به اشتباه در جای خود قرار بگیرند، منجر به ایجاد طیف وسیعی از مشکلات خواهند شد. با این وجود، در دنیای ایمپلنت‌های دندانی، تکنولوژی دیجیتال نقش موثر و اساسی دارد.

با به‌کارگیری این تکنولوژی توسط رایانه در درمان ایمپلنت، بسیاری از عوارض جانبی و خطر که در کاشت ایمپلنت دندان تاثیر دارند، حذف می‌شود. امروزه با فناوری رایانه‌ای در ایمپلنت‌های دیجیتال، امکان قرار دادن دقیق و مطمئن پروتزهای دندانی مهیا شده است. از این رو، سرمایه‌گذاری در قیمت ایمپلنت دیجیتال، یک انتخاب منطقی و عاقلانه است. بیایید نگاهی به هزینه ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال و ایمپلنت دندان چیست بیندازیم.

مزایای سرمایه‌گذاری در قیمت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت‌ دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت‌های دندان سنتی کارآمدتر، کم‌دردتر و سریع‌تر هستند. از این رو، در قیمت‌گذاری نیز متفاوت از هم هستند:

1. استفاده از برنامه ریزی دقیق برای کاشت ایمپلنت

یکی از بزرگ‌ترین امتیازهای کاشت ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با روش معمول و سنتی این است که برنامه‌ریزی دقیق با استفاده از محاسبات منطقی برای قرار دادن ایمپلنت در فک انجام می‌شود. بنابراین، این فناوری در موارد پیچیده و سخت نیز کارآیی دارد.

2. ایجاد برش کوچک در لثه

به‌طور سنتی، زمانی که در مورد قیمت ایمپلنت دندان صحبت می‌شود، این هزینه هم جراحی و هم دوره بهبودی را پوشش می‌دهد. به‌طور معمول لثه برای قرار دادن ایمپلنت در داخل استخوان فک باز می‌شود. هنگامی که ایمپلنت در جای خود قرار گرفت، لثه‌ها بخیه شده و تا بهبودی کامل رها می‌شود. در این زمان، ریشه تیتانیوم ایمپلنت با ساختار استخوان ادغام خواهد شد. بعد از بهبودی کامل، معمولا مدتی طول می‌کشد تا تاج مصنوعی قرار داده شود.

دندانپزشکی دیجیتال در تهران، از سیستم هدایت کامپیوتری برای جراحی با شیوه‌های سوراخ کلید یا ترسیم الگوی دهان و دندان هر بیمار استفاده می‌کند. در این روش پیشرفته، تنها یک سوراخ کوچک از طریق لثه در استخوان فک ایجاد می‌شود.

بنابراین، با ایمپلنت دندانی دیجیتال، نیازی به بریدن لثه برای نمایان شدن استخوان نیست. در واقع، میزان جراحی حداقل است. این بدان معنی است که در بسیاری از مواقع نیازی به بخیه نیست و دوره نقاهت بسیار کاهش می‌یابد. پس، روش دیجیتال، ایمپلنت را به یک روش بدون خطر تبدیل کرده است.

3. استفاده از روش هدایت توسط رایانه

علاوه بر این، روش هدایت توسط رایانه به این معنی است که سوراخ ایجادشده برای قرار دادن ایمپلنت کاملا در موقعیت مناسبی قرار گرفته است تا ایمپلنت در آن قرار بگیرد. یکی دیگر از مزایای این تکنیک این است که چون ایمپلنت در جای دقیق خود قرار گرفته است، هیچ حرکت اضافه‌ای؛ به‌ویژه در مرحله حیاتی ادغام با استخوان، نخواهد داشت. پس، روش دیجیتال کل فرآیند کاشت دندان را بی‌خطر می‌کند.

عوامل تعیین‌کننده قیمت ایمپلنت دیجیتال

شاید قیمت ایمپلنت دیجیتال بالا به نظر برسد؛ اما با توجه به کیفیت مواد و تخصص مورد نیاز برای زیباتر کردن لبخند افراد، هزینه آن مقرون‌به‌صرفه است. قیمت ایمپلنت دیجیتال دندان به موارد زیر بستگی دارد:

 • کیفیت مواد و متریال ممتاز، سلامتی و ماندگاری لبخند افراد را تضمین می‌کند.
 • پیچیدگی در هر مورد متفاوت است؛ بنابراین، هزینه نیز متفاوت خواهد بود.
 • نتایجی با ظاهر طبیعی ترکیبی از هنر و عملکرد کلیدی دندانپزشک متخصص است.
 • تجربه و تخصص بالای دندانپزشک بسیار مهم است.
 • استفاده از برند مرغوبکیفیت کار را بهتر می‌کند.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دیجیتال

روش کاشت ایمپلنت دندان با توجه به شرایط هر بیمار یکسان نیست. به همین دلیل است که قیمت ایمپلنت دیجیتال متغیر است. روش‌های درمان ایمپلنت پیچیده هستند و در هر روش چندین بخش وجود دارد که قیمت‌های مختلفی برای هر قسمت از آن ارائه می‌شود. عناصری که در هزینه نهایی ایمپلنت دندان نقش دارند عبارت‌اند از:

 • معاینه جامع دندانپزشکی شامل تصویربرداری و اسکن سه‌بعدی
 • کشیدن دندان‌های آسیب‌دیده و مشکل‌دار در صورت لزوم
 • نصب ایمپلنت یا ایمپلنت‌های دندان
 • سختی قرار دادن پیچ ایمپلنت (فیکسچر) با توجه به موقعیت دندان
 • ساخت روکش یا تاج دندان
 • قرار دادن روکش

قیمت هر بخش بستگی به کیفیت کار دندانپزشکی دارد. بعضی از مراکز تخصصی دندانپزشکی یک توموگرافی کامپیوتری یا اسکن رایگان را در ابتدای فرآیند به‌عنوان ایجاد اطمینان و آشنایی بیمار ارائه می‌دهند. به‌طور کلی، ایمپلنت دیجیتال یک سرمایه‌گذاری مطمئن و مادام‌العمر است و بر این اساس قیمت‌گذاری می‌شود. اما اگر ایمپلنت دیجیتال دندان نزد یک متخصص باتجربه مانند بهترین دکتر ایمپلنت سعادت آباد در دندانپزشکی دیجیتال در تهران صورت گیرد و از طرفی از آن به‌درستی مراقبت شود، می‌توان از مزایای آن و لبخند زیبای خود برای یک عمر لذت برد. شما با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر سید محمدرضا حسینی می‌توانید از خدمات ایمپلنت بهره مند شوید.

بهترین دکتر ایمپلنت سعادت آباد

چرا قیمت ایمپلنت دیجیتال یکسان نیست؟

دلیل اصلی عدم وجود قیمت استاندارد در قیمت ایمپلنت دیجیتال این است که روش مشابهی ندارد و در هر بیمار با بیمار دیگر به دلیل وجود شرایط مختلف، متفاوت است. برخلاف سایر ترمیم‌ها، مانند پر کردن، هزینه ایمپلنت بر اساس نوع و پیچیدگی کار ارزیابی می‌شود.

به عبارت دیگر، متغیرهایی مانند اینکه آیا سی تی اسکن در معاینه اولیه انجام شده است یا نیاز به لیفت سینوس یا پیوند استخوان و نوع پیوند استخوان دارد یا خیر، همگی بر قیمت نهایی تاثیر می‌گذارند. عوامل دیگری هم بر قیمت ایمپلنت دیجیتال دندانی تاثیرگذارند؛ ازجمله نوع جنس و برند ایمپلنت. اصولا متخصصان باتجربه از بهترین برند دندانپزشکی استفاده می‌کنند.

طبقه‌بندی قیمت ایمپلنت دیجیتال بر اساس تعداد

هزینه کاشت دندان بسته به پیچیدگی لبخند، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز و عوامل متعدد دیگر می‌تواند متفاوت باشد:

1. ایمپلنت تک دندان

هیچ‌کس فقط یک ایمپلنت را نمی‌خرد. ایمپلنت فقط پیچ فلزی (تیتانیومی) یا سرامیکی است که به استخوان فک می‌رود. علاوه بر آن، به یک اباتمنت (قسمتی که تاج یا روکش را به ایمپلنت متصل می‌کند) و خود روکش نیز نیاز است. تمامی این اقلام دارای قیمت جداگانه هستند. همچنین، بسیاری از بیماران به لیفت سینوس یا پیوند استخوان نیاز دارند تا استخوان فک به اندازه کافی سالم باشد و ایمپلنت ثابت بماند. این مورد نیز به هزینه‌ها اضافه می‌شود.

2. ایمپلنت چند دندانی

اگر بیمار به بیش از یک ایمپلنت دندان نیاز داشته باشد و آن دندان‌ها در کنار یکدیگر قرار داشته باشند، باز قیمت ایمپلنت دیجیتال یکسان افزایش نمی‌یابد.

برای مثال، اگر شکافی از سه یا چهار دندان قرار است پر شود، ممکن است بتوان از یک بریج یا پل استفاده کرد که فقط با دو ایمپلنت در جای خود نگه داشته شوند. به این ترتیب، هزینه کل را کاهش می‌دهد. از آنجایی که دو ایمپلنت می‌تواند از سه یا چهار دندان مجاور پشتیبانی کنند، هزینه کمتری نسبت به چهار ایمپلنت جداگانه دارد.

.

3. ایمپلنت تمام دهان

نظر به اینکه روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان کامل وجود دارد، طیف گسترده‌ای از قیمت‌ ایمپلنت دیجیتال نیز وجود دارد. گران‌ترین گزینه، تعویض دندان‌ها به‌صورت جداگانه است. این روش راحت‌ترین است و به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا بعضی از دندان‌های طبیعی موجود را در صورتی که به اندازه کافی سالم هستند، حفظ کند.

یک گزینه کم‌هزینه‌تر، پروتزهای ایمپلنتی است که در آن دو قوس کامل از دندان مصنوعی جایگزین دندان‌های طبیعی بالا و پایین می‌شود (پس از برداشتن دندان‌های باقی‌مانده)، درست مانند پروتزهای بدون ایمپلنت. قوس به چهار تا شش ایمپلنت هر کدام در فک بالا و پایین متصل می‌شود. این گزینه که با نام تجاری “All-on-4” نیز شناخته می‌شود.

هزینه کاشت دندان

قیمت ایمپلنت دیجیتال در برابر سایر ترمیم‌های دندانپزشکی

همه درمان‌های جایگزین ایمپلنت مانند بریج‌ و روکش‌ در نگاه اول ارزان‌تر به نظر می‌رسند؛ اما مقرون‌به‌صرفه نیستند. زیرا هنگام انتخاب آن درمان‌ها، انبوهی از موارد احتمالی درگیر هستند، ویزیت‌های بیشتر دندانپزشکی و هزینه‌های نگهداری بسیار بالاتری وجود دارد.

اما هنگامی که درمان‌های ایمپلنت دندان انتخاب می‌شوند، لازم نیست نگران این‌همه هزینه‌های پنهان و اضافی بود. بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران معتقد است که بهترین راه‌حل‌های موجود را به بیماران خود ارائه می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا لبخند خود را بدون نگرانی دوباره زنده کنند.

 اگر دندان‌های آسیب‌دیده بدون مراقبت رها شوند، می‌تواند باعث ایجاد آسیب در دندان‌های مجاور شود. این موضوع سبب ایجاد مشکلات دندانی دیگر همچون بوی بد دهان، درد طاقت ‌فرسا و حتی ضعیف شدن فک فرد خواهد شد. بنابراین، هزینه درمان به سطح بسیار بالاتری افزایش می‌یابد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود بیماران دندان‌های خود را در اسرع وقت به یک متخصص حاذق بسپارند.

آنچه درباره رفع بوی بد دهان باید بدانید

قیمت ایمپلنت دیجیتال در برابر گزینه‌های دیگر ترمیم مانند دندان مصنوعی یا بریج و … بسیار به‌صرفه‌تر است؛ زیرا پس از یک دوره معین باید آن‌ها را تعویض کرد و مجددا ترمیم جدید انجام داد. بنابراین، ایمپلنت دندان یک سرمایه‌گذاری عمری و در عین حال مقرون‌به‌صرفه است. روی قیمت ایمپلنت دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید تا یک عمر از مزایای آن لذت ببرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *