دکتر حسینی » لمینت دندان

لمینت دندان - قیمت لمینت دندان 1402 و انواع آن

زیبایی دندان تأثیر زیادی بر زیبایی چهره دارد. دندان‌های سفید و مرتب می‌توانند توجه هر کسی را به خود جلب کنند. همچنین افرادی که دندان‌های زیبایی دارند، اعتمادبه‌نفس بیشتری برای حضور در جمع و ارتباط با دیگران دارند. در برخی مواقع ممکن است رنگ اصلی دندان‌ها سفید نباشد و همچنین ظاهر ناموزونی داشته باشند که با ارتودنسی دندان هم درست نشود. در چنین حالتی می‌توان از لمینت دندان استفاده کرد تا به دندان‌ها نظم و زیبایی بخشید.

عکس لمینت دندان

جهت انجام خدمات لمینت دندان با ما تماس بگیرید.

فیلم لمینت دندان

با یک نگاه به فیلم لمینت کردن دندان متوجه می‌شویم که در این روش، لایه‌های نازکی روی دندان قرار می‌گیرند. فرقی نمی‌کند که دندان‌های فرد چه شکلی داشته باشند و چه رنگی باشند، درهرصورت لمینت می‌تواند به‌طور کامل آن را بپوشاند. لمینت ظاهری طبیعی دارد و نسبت به دیگر درمان‌هایی که برای دندان وجود دارد، به زمان کمتری نیاز دارد. همین امر نیز باعث شده که محبوبیت این روش، روزبه‌روز افزایش پیدا کند. در کنار این موارد، مقاومت بالای لمینت نیز باعث شده تا هیچ نگرانی در خصوص استفاده از آن وجود نداشته باشد.

انواع لمینت دندان

در مقاله انواع لمینت دندان باید گفت لمینت‌های دندان به‌طور کلی به دو دسته لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی تقسیم بندی می‌شوند که در زمینه جنس و نحوه‌ی ساخت و اجرا و همین طور به لحاظ دوام و استحکام و حتی از نظر ظاهری با هم تفاوت‌های متعددی دارند. بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند مناسب‌ترین روش ممکن را برای مراجعان خود در نظر می‌گیرد تا از لبخندی دلنشین و دلچسب بهره‌مند شوند.
لمینت‌ها انواع مختلفی از نظر جنس، روش ساخت و… دارند؛ اما به‌طور عمده به دو نوع اصلی تقسیم می‌شوند: لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر.  که به شرح زیر است:

لمینت دندان کامپوزیتی

لمینت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت با استفاده از مواد رزین، که از مواد آلی و غیرآلی تشکیل شده است، تهیه می‌شود. کامپوزیت از مواد ترمیم‌کننده همرنگ دندان ساخته می‌شود و در صورت شکستن به‌راحتی قابل ترمیم است. 2 نوع ونیر کامپوزیت وجود دارد: ونیر کامپوزیت مستقیم و ونیر کامپوزیت غیرمستقیم.
دندانپزشک در کوتاه‌ترین زمان ممکن، یعنی در یک جلسه، صفر تا صد کار را انجام می‌دهد. از طرفی، در مقایسه با لمینت سرامیکی کم‌هزینه‌تر نیز است.
دندانپزشک با ساختن چند لایه از جنس کامپوزیت رزین برای ایجاد لمینت جدید به‌طور مستقیم روی دندان‌های بیمار کار می‌کند و در نهایت، با پرتو آبی رنگ کامپوزیت را روی دندان محکم می‌کند و بیمار با لبخندی جدید مطب دندانپزشکی را ترک می‌کند. اما در روش غیرمستقیم، روند کار به‌صورت لمینت سرامیکی انجام می‌شود.

  • ونیر کامپوزیت‌های مستقیم از جنس رزین هستند که در مطب، دندانپزشک کامپوزیت را به شکل خمیر درآورده و بدون اینکه دندان را تراش دهد مستقیم روی دندان فرد می‌گذارد و آن را فرم می‌دهد، این لمینت با پرتو نور آبی بر سطح دندان محکم می‌شود.
  • ونیر کامپوزیت‌های غیرمستقیم به روشی مشابه لمینت سرامیکی، در آزمایشگاهی خارج از مطب دندانپزشکی ساخته می‌شوند و در جلسه دوم روی دندان فرد قرار می‌گیرند. ونیر کامپوزیت غیرمستقیم دوام بیشتری نسبت به ونیر کامپوزیت مستقیم دارند؛ اما باز دوام لمینت سرامیکی بیشتر است.

قیمت لمینت
لمینت دندان قبل و بعد

لمینت دندان سرامیکی

این لمینت که با نام پرسلن ونیر هم شناخته می‌شود، از سرامیک بسیار باکیفیتی ساخته می‌شود. این لمینت طول عمر بسیار بالایی (حدود 15 تا 20 سال) دارد. همچنین مقاومت بالای این لمینت در برابر لکه‌ها، باعث شده تا افرادی که نمی‌توانند بهداشت دندان را به‌خوبی رعایت کنند، به سمت استفاده از این نوع لمینت سوق پیدا کنند. یکی از تفاوت‌های اصلی این لمینت با لمینت کامپوزیتی، هزینه آن‌ها است. هزینه سرامیک دندان کمی بالاتر می‌باشد.
لمینت‌های سرامیکی، همان‌طور که از نام آن مشخص است، از سرامیک یا پرسلین چینی ساخته می‌شوند. این لمینت معمولا برای آماده‌سازی دندان‌ها قبل از باندینگ نیاز به کارهای اضافی دندانی دارند؛ اما دارای مزایای قابل توجهی نیز هستند. آن‌ها طبیعی‌ترین جلوه را در لمینت‌ها دارند و می‌توانند نور را به شیوه‌ای طبیعی‌تر منعکس کنند.
لمینت‌ سرامیکی همچنین استحکام بالایی دارند و دوام طولانی‌تری در مقایسه با سایر لمینت‌ها از خود نشان می‌دهند. با مراقبت مناسب به‌طور موثرتری در برابر لکه و تغییر رنگ مقاومت می‌کنند. اگرچه لمینت‌های سرامیکی گران‌تر و زمان‌برتر هستند؛ اما ویژگی‌های زیادی دارند که باعث می‌شود صرف این هزینه و زمان ارزشمند باشد.

لمینت‌های سرامیکی پوسته نازکی از جنس پرسلین (چینی) همرنگ دندان ساخته می‌شوند. جدا از ظاهر طبیعی دندان، این لمینت‌های سرامیکی می‌توانند فشار گاز گرفتن را تا حدی مهار کنند. از این رو، لمینت‌های پرسلین به‌عنوان یک لمینت قوی و بادوام شناخته می‌شوند. علاوه بر آن، سازگار بیشتری با بدن دارند. بنابراین، لمینت سرامیکی واکنش‌های آلرژیک با بافت‌های اطراف خود ایجاد نمی‌کند. شایان ذکر است که لمینت کامپوزیتی با عنوان کامپوزیت و لمینت سرامیکی با عنوان لمینت بین اغلب مردم شناخته شده است.
دندانپزشک برای قرار دادن لمینت سرامیکی باید ابتدا دندان بیمار را حدود 0.2 تا 0.5 میلی‌متر تراش ‌دهد. از دندان بیمار قالب بگیرد و بعد، قالب به آزمایشگاه دندانپزشکی می‌فرستد. لمینت‌ها بین 2 تا 3 هفته (یا بسته به تعداد واحدهای لمینت) تا 1 ماه بعد از ساخت و آماده‌سازی مجدد به دندانپزشکی ارسال می‌شود. در جلسه دوم واحدهای لمینت روی دندان قرار می‌گیرند و با مواد مخصوص در جای خود محکم می‌شوند.

عکس لمینت دندان قبل و بعد

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مسواک زدن روزانه و نخ دندان کشیدن ضروری است. لمینت‌ها مانند دندان‌های زیرین خود دچار تغییر و تحول خواهند شد. بنابراین، مراقبت از لمینت و دندان زیر آن‌ها بسیار مهم است. یک رژیم غذایی نرم و ولرم برای چند روز اول پس از انجام لمینت توصیه می‌شود؛ زیرا مدتی طول می‌کشد تا بیمار با ساختار جدید دندان خود سازگار شود. بعد از درمان نیز افراد هر چند وقت یک بار به‌طور مرتب به دندانپزشک برای معاینه دوره‌ای و بررسی دندان‌ها و لمینت خود به دندانپزشکی دیجیتال در تهران مراجعه کنند.
اگر دندان‌های خود را لمینت کردید، باید مانند دندان‌های معمولی از آن مراقبت کنید. برای این منظور، حتما باید هر شب مسواک و نخ دندان بکشید. همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه اگر نسبت به این موضوع تنبلی می‌کنید، به هیچ عنوان سراغ درمان لمینت نروید.
بعد از انجام لمینت، خوردن مواد غذایی سفت را به حداقل برسانید؛ چرا که این موضوع باعث لب‌پر شدن یا شکستگی دندان‌های شما می‌شود. همچنین، اگر از روش لمینت کامپوزیتی استفاده کرده‌اید، توجه به این نکته ضروری است که خوردن مواد غذایی رنگی می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان‌های شما شود. البته این میزان تغییر رنگ بستگی به پالیش دندان شما دارد.
پیشنهاد می‌کنیم که بعد از لمینت دندان، هر چند ماه یک بار دندان‌های خود را مجددا پالیش کنید. این روش مانند جرم‌گیری و برساژ برای دندان‌های معمولی است که کمک می‌کند تا رنگ دندان‌های شما به حالت طبیعی برگردد.

هزینه لمینت دندان

اگر برایتان سؤال است که لمینت دندان چقدر هزینه دارد، باید گفت که قیمت لمینت دندان با توجه به نوع آن تعیین می‌شود. به‌طور مثال لمینت‌های کامپوزیت از موادی ساخته می‌شوند که ماندگاری کمتری نسبت به لمینت سرامیکی دارند؛ به همین جهت قیمت پایین‌تری هم نسبت به لمینت سرامیکی دارند. البته ویژگی دیگری که باعث بالا بودن قیمت لمینت سرامیکی (نسبت به لمینت کامپوزیت) می‌شود، عدم لکه پذیری آن است. این در حالی است که نگهداری از کامپوزیت نیاز به مراقبت بیشتری دارد.
در میان لمینت‌های سرامیکی، لمینت‌های بسیار ظریف و مقاومی وجود دارند که نیازی به تراش دندان ندارند. بدیهی است که برای ساخت این لمینت، از مواد خاصی استفاده می‌شود و روند ساخت آن‌ها به شکلی پیش می‌رود که علاوه بر ظرافت، مقاومت کافی داشته باشند. بدین ترتیب قیمت لمینت دندان 1402 برای آن افرادی که تمایلی به تراش دندان ندارد، بالاتر است.

هزینه لمینت دندان

نکته دیگری که در هزینه لمینت تأثیر دارد، تعداد دندان‌هایی است که تمایل دارید لمینت کنید. به‌طور مثال زمانی که قصد دارید تنها لمینت دندان پایین را انجام دهید یا اینکه فقط دندان‌های فک بالا را لمینت کنید، هزینه شما کمتر از زمانی است که می‌خواهید این روش را برای تمام دندان‌ها انجام دهید.
همانند سایر خدمات دندانپزشکی، هزینه لمینت بستگی به عوامل مختلف دارد. به‌عنوان مثال، نوع مواد اولیه، میزان مواد اولیه، مهارت و تجربه دندانپزشک، مقدار تغییرات و… می‌تواند بر روی هزینه نهایی کار تاثیرگذار باشد. برای تعیین میزان هزینه دقیق‌تر پیشنهاد می‌کنیم که با کلینیک زیبایی مورد نظر خود تماس بگیرید.
در آخر مطلب لمینت دندان چیست به قیمت لمینت پرداخته‌ایم. معمولا میزان مواد، نوع مواد به‌کاررفته و تغییرات مورد نظر در هزینه‌ نهایی کار تاثیرگذار است. علاوه بر این، تجربه و تخصص دندانپزشک نیز می‌تواند عاملی بر افزایش هزینه این کار باشد. از طرف دیگر، از آنجا که لمینت دندان‌ها جزو کارهای زیبایی به حساب می‌آید، در نتیجه هیچ بیمه‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد.
انجام این عمل در بهترین کلینیک دندانپزشکی دیجیتال می‌تواند روی قیمت تاثیرگذار باشد. این کلینیک‌ها تمام کارهای مربوط به لمینت را به‌صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌دهند. البته برخی از این مراکز سعی کرده‌اند تا با مناسب‌ترین قیمت، بهترین خدمات دندانپزشکی را به بیماران خود ارائه دهند. ما بهترین دندانپزشک در غرب تهران را برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از تخصص دکتر حسینی می‌توانید به آسانی به دندان‌ها و چهره مطلوب خود دست پیدا کنید. انجام لمینت دندان در کلینیک دکتر حسینی یک لبخند زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

لمینت دندان

انجام لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینی

درصورتی‌که به دنبال مرکزی معتبر برای انجام لمینت هستید، می‌توانید به کلینیک دکتر حسینی اعتماد کنید. این کلینیک بهترین لمینت دندان ثابت را برای شما انجام می‌دهد و می‌توانید تا مدت‌های طولانی، بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.