Bir veya daha fazla diş kaybı, birçok insanın karşılaştığı bir problemdir. Geçmişte, bu sorunun üstesinden gelmek için yapay dişler kullanılıyordu. Diş implantları, bugün takma dişlerin yerine kullanılır ve eksik dişler için kalıcı bir çözümdür. Dijital dişçilik bölümünde de belirtildiği gibi, dişçilik, bilgisayar ve dijital aletler alanındaki teknoloji gelişmeleri birçok geleneksel ve manuel hizmetlerin yerini almıştır. dijital implantlar doktorların hizmetine sunulması ile, tedavi suresinin daha hızlı , dikkatli ve yuksek kalitede ve en güzel şekilde olması sağlandı.

 

İmplant kullanımıları:

iki diş arasında yeterli boş alan varsa ve kemik genişliği ve yüksekliği yeterli’ise, Eksik dişlerin değiştirilmesi için gerekli şartlar hazır demektir. implant tabanı kemiğin kökü gibi dişin içine yerleştirilir ve kemik kaybının önlenmesi ile birlikte, diş kaybı nedeniyle yüz şekli değişiminide önler. Ayrıca, implantın ömrü daha uzundur ve implantın kaybı durumunda, yeniden değiştirme olasılığı vardır.

Dijital implant nasıl gerçekleştirilir :

 

ایمپلنت دیجیتال

İlk seansta, tarayıcı kullanılarak gerekli bilgi elde edilir ve yumuşak dokular (diş etleri), sert dokular (çene kemiği) ve ağız hijyeni durumu araştırılır.

Tarayıcı tarafından sağlanan ve CBCT tarafından alınan bilgiler, çene kemiğinin kalitesi, çene sinir pozisyonu veya sinüzoidal membran kalitesi , cerrahi kılavuzu ve 3D tasarımdaki ara kaplama açısından özel bir yazılım ile incelenir ve bir 3D yazıcı ile üretilir.

Bir sonraki sensta, dişeti cerrahisi ve dikişe ihtiyaç duyulmadan, kılavuz yardimiyla implant kemiğe dikkatlice yerleştirilir ve önceden tasarlanmış ve yapılmış geçici kaplama hastaya derhal sağlanılır. Bu yöntem ile geleneksel yöntem arasındaki fark, hasta başvuru seansları, implant ameliyat süresi, ağrı ve kanamayı ve ayrica cerrahi komplikasyonları azaltmaktır ve sonuç olarak tedaviden sonra hasta memnuniyetini arttırmaktır.

Bu Dijital implant yöntemi ile, ofise tam bir takma diş seti ile girebilir ve ofisten geçici kaplamalı çift çene implantıyla çıkabilirsiniz! Ve bu dijital diş hekimliğinin mucizesidir.