طراحی لبخند دیجیتال

 • خانه
 • -
 • عمومی
 • -
 • طراحی لبخند دیجیتال

امروزه طراحی لبخند دیجیتال یکی از به روزترین و پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی به شمار می‌رود. زیرا لبخند زیبا یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین ویژگی‌هایی است که هر انسانی آرزوی داشتنش را دارد.

داشتن دندان‌های زیبا، خوشرنگ و منظم می‌تواند در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی فرد نیز تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما متاسفانه فرم، رنگ و ترتیب دندان‌ها یک  امر کاملا ژنتیکی و خارج از اختیارات فردی است. بنابراین افرادی که از ظاهر دندان‌های خود به هر دلیلی ناراضی هستند به سراغ درمان‌های زیبایی که در مجموع با عنوان طراحی لبخند شناخته می‌شوند، می‌روند.

طراحی لبخند می‌تواند یک یا ترکیبی از چند درمان زیبایی دندانپزشکی در کنار هم باشد که به بهبود ظاهر دندان‌های شما کمک کرده و رضایت شما را جلب می‌کند. هم اکنون نیز با پیشرفت تکنولوژی، ابزار و نرم‌افزارهای بسیار پیشرفته در دندانپزشکی، بسیاری از مراحل طراحی لبخند به صورت دیجیتال انجام شده و قابلیت مشاهده نتیجه درمان قبل از انجام آن برای مراجعه کننده مقدور است.

 

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال یا همان DSD، شامل تمامی فرایندهایی است که به کمک ابزارهای طراحی‌ دیجیتال برای زیبایی دندان‌ها استفاده می‌شود. در این روش از طراحی لبخند، ابتدا چند عکس دو بعدی از زاویه‌های مختلف از دهان فرد و یک اسکن سه بعدی از موقعیت دقیق دندان‌ها گرفته می‌شود. این تصاویر وارد نرم‌افزارهای مخصوص شده، به صورت سه بعدی در آمده و قابل ویرایش می‌شود.

به این صورت دندانپزشک می‌تواند با استفاده از آزمون و خطا و پیشنهادهای نرم‌افزار، بهترین طراحی را با توجه به فرم صورت و سلیقه شما برای دندان‌هایتان انجام دهد. در همین راستا یکی از مهم‌ترین امکاناتی که طراحی لبخند دیجیتال در اختیار بیمار و دندانپزشک قرار می‌دهد، قابلیت مشاهده طراحی انجام شده قبل از اعمال بر روی دندان‌هاست. به این صورت بیمار می‌تواند قبل از انجام درمان از نتیجه کار مطمئن شده و در صورت نیاز با دندانپزشک خود مشورت کرده و تغییراتی را اعمال کند. به همین دلیل می‌توان گفت نتیجه طراحی لبخند به روش دیجیتال در صد درصد موارد با رضایت بیمار خاتمه می‌یابد.

پس از طراحی در نرم‌افزار و تایید نتیجه آن توسط شما، یک مدل اولیه با استفاده از مواد موقت برای شما گذاشته خواهد شد. این مدل موقت کمک می‌کند تا بتوانید نتیجه را به صورت واقعی بر روی دندان‌های خود مشاهده کرده و برای آخرین بار از زیبایی نتیجه نهایی اطمینان حاصل کنید.

طراحی لبخند دیجیتال - دکتر سید محمدرضا حسینی

درمان‌های زیبایی قابل انجام

همانطور که گفته شد، طراحی لبخند می‌تواند یک یا ترکیبی از چند درمان زیبایی برای دندان‌هایتان باشد. تعدادی از این درمان عبارتند از:

 • روکش‌های سرامیکی و کامپوزیتی: این روکش‌ها می‌توانند برای افزایش زیبایی یک یا چند دندان مورد استفاده قرار بگیرند. روکش‌ها قادر خواهند بود تا بد رنگی، بد شکلی و نامنظمی‌های اندک دندان‌ها را اصلاح کنند.

 • بلیچینگ (سفید کردن دندان): یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای روشن کردن دندان‌ها است. انجام بلیچینگ در صورتی که در مطب انجام شود معمولا در یک الی دو جلسه‌ یک ساعته به اتمام می‌رسد. مواد بلیچینگ که حاوی نوعی از پراکسید هیدروژن است بر روی دندان‌ها قرار گرفته و دندانپزشک طی زمان حدود یک ساعت، میزان روشن‌تر شدن دندان‌ها را کنترل می‌کند. در این روش کیت‌های سفید کننده متنوع با درصدهای متفاوتی موجود است که قیمت‌ آن‌ها، بسته به نوع برند، بسیار متفاوت است.

 • ارتودنسی: یکی از درمان‌هایی است که در موارد شدید به هم ریختگی دندان و مشکلات فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که دچار این مشکل هستند معمولا به علت فرم دندان‌هایشان، قادر به تمیز نگه‌داشتن کامل دندان‌های خود نبوده که همین امر موجب پوسیدگی‌های پی در پی دندان‌ می‌شود. در این روش، فک و دندان‌ها به کمک براکت‌ها و سیم تحت فشار قرار گرفته و از لحاظ موقعیت اصلاح می‌شوند.

 • جراحی ایمپلنت برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته: دندان‌های ایمپلنت با استفاده از جراحی به صورت دائم به فک متصل شده و کاملا به صورت طبیعی عمل می‌کنند. با اینکه ایمپلنت یکی از درمان‌های بسیار پر هزینه جهت پر کردن جای خالی دندان‌ها است؛ اما به دلیل مزایای بیش از اندازه و عمر بسیار طولانی آن، همواره به عنوان یکی از بهترین راه‌های درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • استفاده از بریج برای دندان‌های از دست رفته: بریج در واقع نوعی پروتز ثابت است که جهت اصلاح دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود. بریج به کمک دندان‌های طرفین در جای خود محکم شده و می‌تواند ظاهر بسیار طبیعی به دندان‌های شما بدهد. بریج دندانی دارای مقاومت و عمر بالایی بوده به همین دلیل معمولا به عنوان یک درمان دائمی و در عین حال ارزان قیمت‌تر از روش‌های مشابه(مانند ایمپلنت) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • افزایش تاج دندان‌ها با استفاده از لیفت لثه: لیفت لثه می‌تواند از طریق تنظیم خط لثه زیبایی ظاهر لبخند را چندین برابر کند. در این روش، پزشک پس از بی حس کردن موضعی منطقه‌ مورد نظر، به تراش و فرم دادن لثه می‌پردازد و به این صورت طول تاج دندان را بلند کرده و سبب زیبایی آن می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکتر سید محمدرضا حسینی دانش آموخته دوره دوم راهنمایی مفید در سال 65 ، دوره دهم دبیرستان مفید در سال 69 و فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 75 است. وی دارای سابقه خدمت به عنوان معاونت تجهیزات دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 84 و رئیس هیئت مدیره شرکت آتیه سلامت ایرانیان از سال 90 الی 93  است.

ویزیت آنلاین

برای رزرو نوبت ویزیت می توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام به دریافت نوبت نمایید.

دکتر سید محمدرضا حسینی دانش آموخته دوره دوم راهنمایی مفید در سال 65 ، دوره دهم دبیرستان مفید در سال 69 و فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 75 است. وی دارای سابقه خدمت به عنوان معاونت تجهیزات دندانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 84 و رئیس هیئت مدیره شرکت آتیه سلامت ایرانیان از سال 90 الی 93  است.

ویزیت آنلاین

برای رزرو نوبت ویزیت می توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام به دریافت نوبت نمایید.