دکتر حسینی » طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال با نرم افزارDSD و هزینه سال 1402

دندان ‌ها بیشترین تأثیر را بر لبخندی زیبا و گیرا دارند. فرم دندان ‌ها، رنگ آن ها و سالم بودنشان، سه عاملی هستند که می توانند لبخندی زیبا را بر چهره افراد به وجود بیاورند. هر چند دندانپزشکان تلاش می کنند که با استفاده از روش های مختلفی، زیبایی را به لبخند افراد برگردانند، اما یکی از بهترین و پیشرفته ترین روشی هایی که در حال حاضر وجود دارد، طراحی لبخند دیجیتال است.
برای داشتن لبخندی زیبا باید جزئیات مختلف دندان مانند فاصله دندان ها، ارتفاع و طول تاج دندان، فرم لثه ها و سفیدی دندان به دقت بررسی شود. استفاده از فناوری های دیجیتال در این زمینه علاوه بر افزایش کیفیت کار، امکان پیشبینی نتیجه را نیز فراهم می کنند. از طرف دیگر سرعت عمل را افزایش داده و طول دوره درمان را کاهش می دهند.
در طراحی لبخند دیجیتال ابتدا عکسی از چهره شما گرفته می شود. سپس این عکس در اختیار نرم افزار DSD قرار می گیرد تا این نرم افزار با استفاده از نسبت های ریاضی چهره شما، طرح لبخندی جذاب و متناسب با صورتتان را طراحی نماید. تمامی جزئیات این طرح بر اساس نسبت طلایی ریاضی طراحی می شود و بیشترین تطابق را با چهره شما خواهد داشت.
در طراحی لبخند با نرم افزار DSD این امکان فراهم می شود که ابتدا عکسی از چهره خود در حال لبخند زدن با مدل نرم افزار را مشاهده کنید. در این مرحله می توانید ببینید که آیا نوع لبخند مورد نظر، با چهره شما هماهنگی دارد یا خیر؟ همچنین در صورت لزوم می توان اصلاحاتی نیز انجام داد.

طراحی لبخند دیجیتال

جهت انجام خدمات طراحی لبخند دیجیتال با ما تماس بگیرید.

انواع روکش طراحی لبخند دیجیتال

در طراحی لبخند دیجیتال در نهایت هدف ما ساخت لمینتی مخصوص هر فرد است که بیشترین تطابق را با دندان های او داشته باشد. انواع لمینت های استفاده شده در این مرحله معمولاً به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند. این دسته شامل لمینت سرامیکی، لمینت کامپوزیتی، لمینت لومینیرز و لمینت متحرک دندان هستند. در ادامه هر دسته و ویژگی‌ های آن ها را بیشتر توضیح خواهیم داد.

لمینت سرامیکی

لمینت های سرامیکی که به پرسلین ونیر نیز مشهورند، پوسته هایی نازک به ضخامت ۰.۵ میلی متر هستند. معمولاً این لیمنت ها بعد از تراش خوردن مینای دندان، روی دندان قرار گرفته و توسط باندهایی مخصوص چسبانده می شوند. این لمینت بیشترین دوام و ماندگاری را داشته و نسبت به دیگر روش ها، عوارض کمتری دارد. همچنین بسیار محکم است و در صورت مراقبت درست تا ۲۰ سال نیز می توان از آن استفاده کرد.

لمینت کامپوزیتی

کامپوزیت که ترکیبی از مواد آلی و معدنی است، خاصیت چسبندگی بالایی دارد و به راحتی و در مدت زمان بسیار کمتری نسبت به لمینت های سرامیکی روی دندان ها نصب می شود. کامپوزیت در واقع همان ماده ای است که برای پر کردن دندان از آن استفاده می شود. از مزیت های بزرگ لمینت کامپوزیتی، می توان به عدم نیاز به تراش مینای دندان اشاره کرد.

لمینت لومینیرز

این لمینت نیز از جنس سرامیک است با این تفاوت که سرامیک آن از نوع پرسلین فلدسپاتیک سرینات است. همچنین ضخامت لمینت لومینیرز حدود ۰.۲ میلی متر است و به همین دلیل برخلاف لمینت سرامیکی نیازی به تراش مینای دندان ندارد. این لمینت در عین حال که ضخامت کمی دارد، از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. همچنین به خوبی می تواند در برابر ضربات مختلف، مقاومت کند. در صورت مراقبت صحیح، عمر این دسته به حدود ۱۰ تا ۲۰ سال می رسد.

هزینه طراحی لبخند دیجیتال
قیمت طراحی لبخند دیجیتال

ویدئو طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال با استفاده از دقیق ترین ابزارهای موجود انجام می شود و تأثیر فوق العاده آن در بهبود زیبایی چهره افراد، کاملاً ثابت شده است. به صورت دقیق، طراحی لبخند دیجیتال در سه مرحله اصلی انجام می شود که بیشتر درباره این سه مرحله توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: اسکن سه بعدی

ابتدا به وسیله اسکنرهای داخل دهانی، تمامی دندان ها و قسمت های مختلف داخل دهان مانند فرم لثه ها به صورت سه بعدی اسکن و اطلاعات آن به کامپیوتر منتقل می شود. همزمان عکس هایی از زوایای مختلف چهره بیمار گرفته شده و در اختیار نرم افزار DSD قرار می گیرد. بدین ترتیب کامپیوتر تمامی اطلاعات بیمار را دریافت کرده و شروع به شبیه سازی و طراحی بخند دیجیتال می کند. در این مرحله دندانپزشک و بیمار می توانند مدل های سه بعدی مختلفی که کامپیوتر از چهره بیمار همراه با لبخند را تهیه می کند، ببینند و اصلاحات لازم را انجام دهند.

مرحله دوم: ساخت لمینت با استفاده از پرینترهای سه بعدی

در این مرحله و پس از اصلاح و تائید نهایی مدل مورد نظر، اطلاعات ساخت لمینت از طریق کامپیوتر در اختیار پرینترهای سه بعدی مخصوص و پیشرفته قرار می‌گیرند. در نهایت با دقت بسیار بالایی (در حد میکرومتر) لمینتی کاملاً متناسب با چهره، دندان و لثه های بیمار ساخته می شود.

مرحله سوم: نصب لمینت

برخلاف روش های سنتی که قالب گیری با استفاده از مواد مختلف انجام می شد، در این روش تمامی کارها توسط کامپیوتر و پرینترهای سه بعدی همراه با اسکن داخل دهانی انجام می شود که دقت کار را بسیار بالا می برد. در واقع می توان گفت که این روش، طراحی لبخند با کامپیوتر است. سپس در این مرحله و پس از آماده شدن لمینت مورد نظر، دندانپزشک لمینت دندان را برروی دندان های بیمار نصب می کند.

طراحی لبخندبه سبک دیجیتال

مراقبت های بعد از طراحی لبخند دیجیتال با کامپیوتر

پس از انجام طراحی لبخند دیجیتال، همانند دیگر روش ها نیاز به مراقبت های مخصوصی وجود دارد تا بتوانید همیشه لبخندی زیبا را بر لب داشته باشید. اولین مورد در مراقبت های بعد از طراحی لبخند با کامپیوتر، استفاده مرتب از دهان شویه است. همچنین باید از خوردن غذاهای سفتی که به لمینت ها آسیب می زنند، خودداری کنید.
مصرف سیگار و دخانیات می تواند باعث آسیب به لیمنت ها و از دست رفتن رنگ و زیبایی آن ها شود. بنابراین مصرف دخانیات به طور کل ممنوع است. برای از بین بردن پلاک های بین دندانی باید به صورت منظم از نخ دندان استفاده کنید. همچنین لازم است که روزانه حداقل دو مرتبه دندان خود را مسواک بزنید.
در صورت داشتن دندان قروچه حتماً باید به پزشک خود در این رابطه اطلاع دهید. همچنین باید چکاپ های منظم و دوره ای را در برنامه خود داشته باشید تا در صورت وجود هر نوع مشکلی، بلافاصله دندانپزشک اقدام به رفع مشکل نماید.

هزینه طراحی لبخند دیجیتال

داشتن لبخندی زیبا، رویای بسیاری از افراد محسوب می شود اما ممکن است بحث هزینه ها، کمی آن ها را دچار شک و تردید نماید. عوامل مختلفی همچون وضعیت بهداشت دندان و دهان، نوع بیمه درمانی، میزان نیاز به اصلاح دندان ها، نوع لمینت، مهارت دندانپزشک، نوع تجهیزات استفاده شده و تعداد جلسات درمانی از جمله عواملی هستند که هزینه طراحی لبخند دیجیتال را تعیین می کنند.

این موارد در هر فرد نسبت به دیگر افراد متفاوت است و به همین دلیل نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را در این زمینه ارائه داد. با این حال تقریباً تمامی افرادی که اقدام به انجام طراحی لبخند دیجیتال کرده اند، معتقد هستند که همه هزینه های انجام شده در مقابل حس خوب و اعتماد به نفسی که کسب کرده اند، تقریباً هیچ به نظر می رسد.

فیلم طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی دکتر حسینی

مهمترین مسئله در طراحی لبخند دیجیتال، انجام آن توسط دندانپزشکی ماهر است تا بتوانید شاهد زیباترین نتیجه ممکن باشید. در غیر این صورت و پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی، کم کم اشکالات اساسی در نحوه طراحی لمینت، خود را نشان خواهند داد. مشکلی که اولین نشانه آن، التهاب و درد لثه ها همراه با تغییر رنگ دندان ها است.
کلینیک دکتر حسینی با سابقه ۲۰ سال فعالیت تخصصی و حرفه ای در این زمینه، با دنیایی از تجربه در خدمت شما سروران گرامی است تا باکیفیت ترین خدمات ممکن را در اختیار مراجعین خود قرار دهد. ما پیشرفته ترین تجهیزات را در کنار علم روز جهان برای ساخت نتیجه ای عالی و دلخواه به کار خواهیم برد.