ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است. به طور کلی، دو روش برای ایمپلنت وجود دارد: ایمپلنت سنتی و ایمپلنت دیجیتال یا فوری. این دو روش از نظر شیوه جراحی و همچنین مزایا و معایب با یکدیگر تفاوت دارند.

در جاگذاری ایمپلنت دیجیتال از نرم‌افزارهای مدل‌سازی سه‌بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گرفتن رشته‌های عصبی استفاده می‌شود. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با ایجاد کمترین شکاف در فک طراحی کند. چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است، درنتیجه بیمار به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی درد کمتری را تجربه می‌کند.

حین انجام مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال راهنمایی کاملا دقیقی با توجه به وضعیت دندان‌های شما در اختیار دندانپزشک قرار می‌گیرد که با استفاده از آن جراح می‌تواند مطمئن باشد که عمل جراحی کمترین آسیب را به اعصاب اطراف یا دندان‌های مجاور وارد می‌کند.

تفاوت میان ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت سنتی

  1. روش‌های جدید دیجیتال برخلاف روش‌های سنتی نیازی به جراحی‌های پیچیده و تهاجمی ندارند.
  2. اگرچه ایمپلنت‌های سنتی برای مدت طولانی دوام می‌آورند؛ اما اگر به دنبال یک روش بدون درد و سریع و با بهترین نتیجه هستید، روش دیجیتال گزینه مناسب‌تری هستند.
  3. در روش نوین از تحلیل استخوان و تحلیل لثه جلوگیری می‌شود.

اگر یکی از شرایط زیر را دارید بهتر است از ایمپلنت دیجیتال استفاده کنید:

  1. سیگاری هستید
  2. دیابتی هستید
  3. عرض استخوان بسیار کمی دارید، جراحی‌های وسیع پیوند استخوان برایتان پیشنهاد شده است
  4. ارتفاع استخوان کمی دارید و برایتان جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است
  5. نیاز به روکش فوری دارید
  6. ترس از جراحی کاشت دندان دارید

برای کاشت ایمپلنت دیجیتال و داشتن طرح لبخندی بسیار زیبا می‌توانید به دندانپزشکی دیجیتال دکتر حسینی، جراح دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست مراجعه کنید. دکتر سید محمدرضا حسینی با داشتن سال‌ها سابقه درخشان در ایمپلنتولوژی و جراح دندان، پزشکی بسیار نوآور و حرفه‌ای هستند.

دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمدرضا حسینی دارای دستگاه‌های مجهز دیجیتال است و بهترین مطب به شمار می‌رود. شما می‌توانید از طریق همین وبسایت برای گرفتن وقت ویزیت آنلاین اقدام کنید.

سایر خدمات دندانپزشکی