دلایل ایجاد آفت دهان و درمان آن

آفت‌ نوعی از زخم‌ دهانی است که اکثرا به دلیل آسیب دیدن بافت داخل دهان به صورت زخم‌های سطحی و دارای سوزش ایجاد می‌شود. به دلیل شایع بودن این مشکل، راهکار‌های پیشگیرانه و درمانی بسیار موثری نیز مانند درمان با لیزر برای آن وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.
به وجود آمدن آفت دهان در بسیاری از موارد به زمینه‌ ارثی و ژنتیکی برگشته و به دلیل خود ایمنی بدن به‌وجود می‌آیند. اکثر افرادی که به صورت سالانه دچار آفت شده، در سال ۲ الی ۳ مرتبه و در هر مرتبه حدود ۱ الی ۳ زخم در دهانشان ایجاد می‌شود. آفت می‌تواند بر روی غشاء درونی لب‌ها، مخاط گونه‌ها، زبان، پایین لثه‌ها و سقف دهان ایجاد شود.

ادامه مطلب »

Causes of dental calculus

Dental calculus or plaque is a substance made by oral bacteria between the gum line and the upper part of the teeth. Dental plaque is produced when oral bacteria are combined with proteins and carbohydrates in the mouth. If dental calculus or plaque is not regularly removed, it hardens on your teeth and strongly bounds to the tooth enamel. In this case, dental calculus can only be removed by a dental professional using special appliances.

ادامه مطلب »

عوامل ایجاد کننده جرم دندان

جرم یا پلاک دندان ماده‌ای است که توسط باکتری‌ها ساخته شده و بین خط لثه و بخش فوقانی دندان فرد قرار می‌گیرد. باکتری‌های دندان با ترکیب شدن با پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های داخل دهان تولید پلاک دندان می‌کنند. در صورتی که جرم دندانی را منظم از بین نبرید تبدیل به ماده سخت‌تری به نام رسوب می‌شود که باید با دستگاه مخصوص در مطب دندانپزشکی از روی دندان‌ها برداشته شوند.

ادامه مطلب »