دلایل ایجاد آفت دهان و درمان آن

آفت‌ نوعی از زخم‌ دهانی است که اکثرا به دلیل آسیب دیدن بافت داخل دهان به صورت زخم‌های سطحی و دارای سوزش ایجاد می‌شود. به دلیل شایع بودن این مشکل، راهکار‌های پیشگیرانه و درمانی بسیار موثری نیز مانند درمان با لیزر برای آن وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.
به وجود آمدن آفت دهان در بسیاری از موارد به زمینه‌ ارثی و ژنتیکی برگشته و به دلیل خود ایمنی بدن به‌وجود می‌آیند. اکثر افرادی که به صورت سالانه دچار آفت شده، در سال ۲ الی ۳ مرتبه و در هر مرتبه حدود ۱ الی ۳ زخم در دهانشان ایجاد می‌شود. آفت می‌تواند بر روی غشاء درونی لب‌ها، مخاط گونه‌ها، زبان، پایین لثه‌ها و سقف دهان ایجاد شود.

ادامه مطلب »

Causes of dental calculus

Dental calculus or plaque is a substance made by oral bacteria between the gum line and the upper part of the teeth. Dental plaque is produced when oral bacteria are combined with proteins and carbohydrates in the mouth. If dental calculus or plaque is not regularly removed, it hardens on your teeth and strongly bounds to the tooth enamel. In this case, dental calculus can only be removed by a dental professional using special appliances.

ادامه مطلب »

عوامل ایجاد کننده جرم دندان

جرم یا پلاک دندان ماده‌ای است که توسط باکتری‌ها ساخته شده و بین خط لثه و بخش فوقانی دندان فرد قرار می‌گیرد. باکتری‌های دندان با ترکیب شدن با پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌های داخل دهان تولید پلاک دندان می‌کنند. در صورتی که جرم دندانی را منظم از بین نبرید تبدیل به ماده سخت‌تری به نام رسوب می‌شود که باید با دستگاه مخصوص در مطب دندانپزشکی از روی دندان‌ها برداشته شوند.

ادامه مطلب »

Importance of regular dental check-up

Today, the beauty of most people depends on their healthy and white teeth. Having gleaming white teeth not only helps you look more attractive but further comes with amazing impacts on your physical health. This is why most people today spend a lot of money on their oral health. Having your teeth regularly examined is the best way recommended by dentists to affordably keep your teeth healthy.

ادامه مطلب »

از بین بردن فاصله بین دندان‌ها

برای اینکه بتوانید بهترین روش برای از بین بردن فاصله بین دندان‌ها را انتخاب کنید، اول باید بدانید این فاصله‌ها چرا به وجود آمده‌اند. به فاصله بین دندان‌ها شکاف دیاستم نیز می‌گویند. دیاستم معمولا اتفاقی رایج و بی‌خطر است ولی گاهی باعث درد یا اذیت شدن فرد می‌شود.

فاصله دار شدن دندان‌ها می‌تواند دلایل ارثی یا غیر ارثی داشته باشد. بدیهی است مواردی که غیر ارثی هستند قابل پیشگیری بوده و می‌توان با مراقبت درست مانع از ایجاد آن‌ها شد. در ادامه به معرفی تعدادی از دلایل ایجاد فاصله میان دندان‌ها خواهیم پرداخت:

ادامه مطلب »

اهمیت چکاپ منظم دندان‌ها

امروزه زیبایی بسیاری از افراد به دندان‌های سالم و سفید آن‌ها بستگی دارد. در نظر داشته باشید که زیبایی دندان‌ها نه تنها شما را زیباتر نشان خواهد داد؛ بلکه در سلامت جسمی شما نیز تاثیر شگفت انگیزی دارد. همین امر سبب شده است تا امروزه افراد بودجه‌های بسیار زیادی را برای سلامتی دهان و دندان‌های خود خرج کنند. به توصیه تمامی دندانپزشکان، یکی از بهترین راهکارها جهت حفظ سلامتی دندان‌ها با هزینه بسیار کم، انجام چکاپ مرتب دندان‌هاست.

ادامه مطلب »

چه افرادی کاندیدای مناسبی جهت انجام لمینت هستند؟

لمینت‌ها ورقه‌هایی نازک از جنس کامپوزیت یا سرامیک هستند که بر اساس نیاز هر شخص طراحی شده و رنگ آن مطابق با رنگ دندان‌های طبیعی است. لمینت برای رفع ایراد و نقایص جزئی دندان مانند شکستگی، فواصل میان دندان‌ها، تغییر رنگ و یا ارتفاع دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورقه‌های نازک به سطح جلویی دندان‌ها می‌چسبند و رنگ، شکل، اندازه و ارتفاع دندان‌ها را تغییر می‌دهند.

ادامه مطلب »

نکات بسیار مهم در انتخاب خمیر دندان مناسب

همانطور که می‌دانید چگونگی رعایت بهداشت دهان و دندان در حفظ و نگهداری بهینه دندان‌ها و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های این حوزه اهمیت بالایی دارد. یکی از موادی که به عنوان معمول‌ترین ماده برای شستشوی این عضو حساس و زیبا به کار می‌رود خمیردندان است.
امروزه با توجه به تنوع بسیار زیاد خمیر دندان‌ها، انتخاب بهترین نوع آن کار راحتی است. در ادامه قصد داریم تا با معرفی ویژگی انواع خمیر دندان‌ها و نکات مهم، کمک کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را با توجه به شرایط دندان‌های خود انتخاب کنید.

ادامه مطلب »