طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال

لبخند زیبا، زیبایی چهره را دوچندان می‌کند و اعتماد به نفس بالایی به فرد می‌دهد. مهم‌ترین عامل برای داشتن یک لبخند زیبا، داشتن دندان‌هایی سفید، صاف و یکدست است. طراحی لبخند دیجیتال مجموعه‌ای از درمان‌ها را در برمی‌گیرد که باعث زیبایی در لبخند فرد می‌شود.

روش کار در طراحی لبخند دیجیتال به این گونه است که از صورت و لبخند بیمار از زوایای مختلف تصاویر دیجیتالی تهیه می‌شود. سپس، این تصاویر برای بررسی طرح لبخند فرد قرار خواهد گرفت. بعد، بر روی تصاویر ویرایش‌ صورت می‌گیرد و شکل جدیدی از لبخند بیمار با توجه به ویژگی‌های صورت و ظاهر فرد طراحی می‌شود. با استفاده از تصاویری که در موقعیت‌های مناسب از بیمار گرفته می‌شود پزشک می‌تواند برنامه‌ریزی‌های لازم را برای درمان انجام ‌دهد. پیش از آن که درمان شروع شود، پزشک تصاویر را به بیمار نشان می‌دهد و در صورت رضایت بیمار درمان آغاز می‌شود.

چه مشکلاتی با طراحی لبخند دیجیتال برطرف می‌شوند؟

 1. زرد شدن و تغییر رنگ دندان‌ها
 2. ایجاد فاصله بین دندان‌ها
 3. پوسیدگی دندان‌ها
 4. از بین رفتن کامل دندان و خالی ماندن جای آن
 5. داشتن لبخند لثه‌ای ناپسند
 6. داشتن دندان‌های کوتاه
 7. کجی و ناموزونی دندان‌ها
 8. لب‌پر شدن و شکستگی دندان‌ها

روش‌های مختلف اصلاح طرح لبخند کدام‌اند؟

 1. سفید کردن دندان و بلیچینگ
 2. لمینت
 3. ارتودنسی
 4. روکش‌های فول سرامیک
 5. روکش‌های زیرکونیا
 6. جراحی‌های زیبایی لثه
 7. ایمپلنت دندان

2 مدل اصلی طراحی لبخند در دندانپزشکی

در اصلاح طرح لبخند باید به این نکته توجه کرد که ما به 2 شکل می‌توانیم دندان‌های جدید را طراحی کنیم :

 1. نچرال یا طبیعی: در این حالت از لمینت‌های دندانی با رنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. این نوع از طرح لبخند مناسب کسانی است که مایل نیستند دندان‌های‌شان حالت مصنوعی داشته باشند و می‌خواهند که کسی متوجه تغییر در دندان‌های‌شان نشود.

    2 . فشن: این همان طراحی‌ای است که شما در دندان‌های بازیگران و سلبریتی‌ها می‌بینید. در این طراحی معمولا رنگ دندان‌ها بسیار سفید و مشخص است. دندان‌های جلویی برجسته‌تر و واضح‌تر فرم داده می‌شود. دو سمت لبخند کاملا متقارن و قرینه هستند. این نوع طراحی لبخند دیجیتال که طرح لبخند هالیوودی هم نام دارد، مناسب افرادی است که تغییر واضح و چشمگیر و مشخص در دندان‌های‌شان می‌خواهند.

دندانپزشکان برای خلق هر کدام از این دو طرح لبخند آماده هستند و بسته به نظر شما می‌توانند هر طرحی را ایجاد کنند.

اگر شما هم می‌خواهید طرح لبخندی زیبا داشته باشید، دندانپزشکی دیجیتال دکتر سید محمدرضا حسینی با بهره‌مندی از تجربه و سابقه درخشان دکتر حسینی و داشتن امکانات دیجیتال بسیار به‌روز و پیشرفته می‌تواند طرح لبخند بسیار زیبایی را برای‌تان فراهم کند.

 

سایر خدمات دندانپزشکی